Zberateľský kúsok-Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Mimoriadna edícia Mercedes-AMG S 65 Final Edition, z ktorej sa celosvetovo vyrobí len 130 exemplárov, sa bude zameriavať na zberateľov exkluzívnych vozidiel a milovníkov suverénnych dvanásťvalcov. Vďaka ušľachtilému vzhľadu a rozsiahlej sériovej výbave ponúka sedan jedinečnú kombináciu výkonu a reprezentácie.

S limitovaným mimoriadnym modelom S 65 Final Edition korunuje Mercedes-AMG dlhý úspešný príbeh 6,0-litrového motora V12 biturbo v Triede S sedan. S 65 Final Edition sa dodáva výhradne vo vysokolesklej obsidiánovej čiernej metalíze. 20-palcové disky s mnoholúčovým dizajnom spolu s mriežkou otvoru na prívod vzduchu v mimoriadnom farebnom prevedení matná bronzová vyzdvihujú mimoriadne postavenie sedanu, rovnako ako emblém AMG na stĺpiku C. Koncovky výfuku vo vysokolesklej čiernej farbe dotvárajú celkový vzhľad vozidla.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Do konceptu vozidla zapadá aj interiér. Vďaka čalúneniu v čiernej koži napa Exklusiv spolu s kontrastnými ozdobnými švami medenej farby a ozdobným prvkom z hodnotných uhlíkových vlákien, ktoré sú skombinované s vláknami medenej farby je Trieda S Final Edition nezameniteľná.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

O limitovanej výrobe svedčí aj plaketa edície na stredovej konzole s označením „1 of 130“. Ďalšími individuálnymi znakmi sú spona na volante s nápisom „AMG Edition“ a prednastavenie náladového svetla.

Plakety technikov, ktorí dané motory zostavili sa vyrábajú osobitne a v exkluzívnom čiernom prevedení namiesto klasického strieborného. S výkonom 463 kW (630 k) a maximálnym krútiacim momentom 1 000 newtonmetrov pri 2 300 – 4 300/min ponúka špičkový model V12 legendárnu dynamiku pohonu a kultúru chodu motora.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Rozsiahla sériová výbava nenecháva nič na náhodu: od panoramatickej strechy s funkciou MAGIC SKY CONTROL cez balík tepelného komfortu až po samostatné sedadlá prvej triedy pre pasažierov vzadu a priebežnou konzolou pre podnikateľov vrátane temperovaných držiakov na poháre – výsledkom je komfortná a pohodlná jazda.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

O nastavovanie sedadiel sa stará až 12 elektromotorov, aby sa tak dokázali prispôsobiť osobám s akoukoľvek telesnou výškou. Nezvyčajným highlightom je riaditeľské sedadlo vzadu na strane spolujazdca s opierkou na nohy a nastavovaním operadla sedadla, a to až do uhla 43,5° pre optimálnu polohu na odpočinok.


Zdroje: Tlačová správa Daimler

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?