Vo Volkswagen Slovakia sa začalo kolektívne vyjednávanie

BRATISLAVA – Vo Volkswagen Slovakia (VW SK) sa v utorok 2. apríla 2019 začalo kolektívne vyjednávanie. Vedenie spoločnosti otvorilo rokovania so zástupcami  odborovej organizácie Moderné odbory Volkswagen (MOV). O výsledkoch kolektívneho vyjednávania bude VW SK spoločne s MOV informovať po jeho skončení.

„Pevne veríme, že spoločne dospejeme čo najskôr k takému zneniu novej kolektívnej zmluvy, ktoré zabezpečí dlhodobú stabilitu a zároveň udrží status Volkswagen Slovakia ako zamestnávateľa s najlepšími podmienkami pre zamestnancov spomedzi automobilových výrobných závodov pôsobiacich na Slovensku,“

uviedol Eric Reuting, člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť. Aktuálna kolektívna zmluva je platná do 31. augusta 2019.

Volkswagen

Volkswagen

VW SK dáva prácu tisíckam ľudí už 28 rokov. Priemerný mesačný príjem v najväčšej firme Slovenska za rok 2018 bol 1 954 eur bez započítania miezd  manažmentu.

„Súčasná situácia v závode aj celom koncerne je iná ako v uplynulých rokoch. Preto je pre nás prioritou ochrana pracovných miest a zamestnancov, pričom však musíme zachovať ich súčasné dobré pracovné a mzdové podmienky,“ zdôraznil Zoroslav Smolinský.

Okrem 13. a 14. platu, ako aj odmeny za hospodársky výsledok firmy, poskytuje VW SK na základe dohody s odborovou organizáciou Moderné odbory Volkswagen svojim zamestnancom široký sociálny program, na ktorý v roku 2018 vynaložil 29,4 milióna eur.

Medzi najvyužívanejšie benefity patrí zmluvná autobusová doprava, ubytovanie či doplnkové dôchodkové sporenie. Zamestnanci okrem zákonného príspevku na rekreáciu na Slovensku majú možnosť využiť tiež dovolenkový príspevok na zahraničný pobyt až do výšky 700 eur.

„V záujme ich udržania a zabezpečenia dobrej pozície spoločnosti do budúcnosti je dôležité, aby sa aj ďalšie zvyšovania miezd diali v rozumnej a dlhodobo udržateľnej miere, a zabezpečili naďalej dobré pracovné podmienky zamestnancov,“

doplnil Eric Reuting. Spoločnosť aktívne pracuje na dosiahnutí cieľa značky Volkswagen, ktorým je zvýšiť efektivitu podniku do roku 2025 o 30 %.  

Spoločnosť sa o svojich zamestnancov stará, v roku 2018 sa v priestoroch polikliniky v blízkosti závodu uskutočnilo až 13 300 preventívnych prehliadok a vyše 2000 komplexných lekárskych vyšetrení. Súčasťou zdravotnej starostlivosti sú tiež rehabilitačné pobyty, masáže, multivitamínové balíčky či pitný režim.


Zdroje:Tlačová správa Volkswagen Slovakia

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?