Tlačiarne HP začnú komunikovať s hlasovými asistentmi

Spoločnosť Hawlett Packard uviedla, že niektoré jej tlačiarne pre spotrebiteľský trh budú schopné komunikovať s asistentmi hlasu.

Pre bežných používateľov je to jeden z ďalších krokov k tomu, ako možno ovládanie a obsluhu multifunkčných zariadení čo najviac zjednodušiť.

Hlasový povel vyrieši všetko

Je to otázka tlačových zariadení s možnosťou pripojenia k počítačovej sieti. Teda najmä tie, ktoré disponujú kvalitným Wi-Fi systémom. Dôležité ale je, že používatelia budú môcť dať takejto tlačiarni hlasový povel, napríklad pomocou inteligentného a moderného reproduktora. Samozrejme, že kvalita vytlačeného dokumentu alebo obrázku bude stále závislá aj od kompatibilných tonerov HP, ktoré si môžete v prípade potreby kúpiť aj na internete.

Hlasový asistent HP

Hlasový asistent HP

Musíte sa oboznámiť s hlasovými asistentmi

Je to otázka podpory systémov Amazon Alexa, Asistenta Google a Cortany od Microsoftu. Inými slovami, musí byť zabezpečená kompatibilita so všetkými obľúbenými hlasovými asistentmi. Takže na začiatok by sme vám odporučili si osvojiť ich základné funkcie a užívateľské rozhranie, čo sa dá zvládnuť aj s pomocou počítača, pretože v nich si je možné týchto asistentov nainštalovať už dávno.

Chce to čas a aktualizácie

Pomocou asistenta môže používateľ požiadať tlačiareň spoločnosti HP o vytlačenie zoznamu úloh alebo kalendára. Okrem toho môžete dať hlasový príkaz na vytlačenie farebnej stránky a dokumentu. V budúcnosti sa samozrejme tieto služby budú rozširovať a postupne aktualizovať. Podstatné je, že budú fungovať a zjednodušovať ovládanie týchto zariadení.

Treba poznamenať, že svetový trh inteligentných rečníkov sa zo dňa na deň zvyšuje a okrem tlačiarní a počítačov ich nájdete dokonca aj v mobiloch, kde môžeme spomenúť aplikáciu  Bixby. Pri hlasovom ovládaní je základom samozrejme už spomínaný reproduktor, s ktorým tlačiareň spolupracuje.

Podľa odhadov Strategy Analytics to ale nebude žiadny problém, pretože tržby za inteligentné reproduktory s hlasovými asistentmi v porovnaní s rokom 2016 zvýšili až o neuveriteľných 700 %. Ak by ste sa chceli presvedčiť o tom, či to bude fungovať, sledujte trh s elektronikou, na ktorom by sa mali tieto zariadenia už nachádzať.


zdroj: printmania.sk; zdroj titulnej fotografie a fotografie v článku: lowyat.net

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?