Budúcnosť tlače v úspešných verziách multifunkčných zariadení

V blízkej budúcnosti budú „inteligentné“ 3D tlačiarne s ekologickou tlačou tlačiť všetko, čo potrebujete, bez káblov a atramentu.

Ešte to ale chvíľu potrvá a do tej doby sa musíte uspokojiť so základnými funkciami dostupných tlačiarní, ktoré vám zjednodušujú život a uľahčujú prácu. Nič sa ale nestane, ak sa pozrieme na smerovanie vývoja v oblasti tlačiarenských zariadení, ktoré využívate v domácnosti, v práci alebo inom odvetví priemyslu.

Smart tlačiarne a multifunkčné zariadenia

Tempo technologického pokroku, od počítačov a inteligentných telefónov až po kompaktné zábavné gadgety je pôsobivé. To isté platí aj pre tlačiarne. Predstavte si rýchle laserové tlačiarne, ktoré dnes používate a porovnajte ich s klasickými, do ktorých si stále môžete kúpiť tie najlacnejšie tonery, čo niečo aj vydržia.

Veď ani nie tak dávno sme tlačili dokumenty ešte s pomocou pomalých a hlučných čiernobielych  zariadení. Potom bolo možné na plnofarebnom atramentovom stroji vytlačiť oveľa väčší počet dokumentov za krátky čas a neskôr sme boli svedkami rýchlej laserovej tlače, ktorá tu spolu s atramentom bude zrejme ešte dlho.

Zmes farieb

Zmes farieb

Bezdrôtové tlačiarne s Wi-Fi

Vďaka nim nezáleží na tom, aká veľká je miestnosť a vzdialenosť vášho pracovného stola od tlačiarne. Jednoduché pripojenie pomocou Wi-Fi siete sa ukazuje ako veľmi výhodné a v tomto smere to platí dvojnásobne. Zaisťuje to flexibilitu a plynulosť chodu prác na pracovisku. Tiež ide o vyššiu bezpečnosť, pretože nikde nemáte žiadne zbytočné káble.

Technológia bezdrôtových pripojení a Wi-Fi sietí sa stala pokročilejšou a ľahšie realizovateľnou. Takže v budúcich systémoch tlače vám umožní bezdrôtové riešenie posielať dokumenty na tlač odkiaľkoľvek v oblasti pokrytia bezdrôtovej siete.

Smart 3D tlačiarne

Čas tradičnej tlače, na ktorý sme všetci zvyknutí, skončí, keď dokážeme vytlačiť 3D objekt rýchlo, jednoducho a bez vysokých nákladov. 3D tlačiarní, ktoré dokážu tlačiť kvalitné a presné 3D modely existuje už niekoľko, ale stále je to len počiatočná fáza tejto technológie, ktorá nie je dostupná širokej verejnosti, o čo ide predovšetkým.

Ekologické tlačiarne bez atramentu

Budúcnosť tlačiarní je aj o tom, aby neznečisťovali životné prostredie a umožnili tlač bez chemického atramentu. Niektoré značky, napríklad Dell a Polaroid už spustili výrobu takýchto verzií, ktoré na tlač nepoužívajú bežné atramentové kazety.

Mobilná tlačiareň Wasabi vyrobená spoločnosťou Dell prináša napríklad vysokokvalitné, plno farebné obrazy pomocou technológie „Zink“ (Zero Ink). Teplo tlačiarne aktivuje kryštály farbiva obsiahnutého v špeciálnom fotografickom papieri a umožňuje tak vytlačiť farebný obraz za menej ako minútu.

Ultra rýchle tlačiarne

Vysokorýchlostné tlačiarne dokážu vytlačiť vysokokvalitné farebné obrázky rýchlosťou 100 strán za sekundu. Skúsili ste si to predstaviť? Obrovský úspech, ak sa takáto rýchlosť dokáže pretransformovať aj do bežných zariadení na tlačenie, ktoré budeme môcť využívať pre svoje pohodlie.


zdroj: naplne-do-tlaciarni.sk; zdroj titulnej fotografie a fotografie v článku: clipart-library.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?