Svetlo od spoločnosti Greenlight Planet pre milióny ľudí

Pre viac ako dve miliardy ľudí na celom svete predstavujú riešenia šetrné k našej modrej planéte omnoho viac ako len jej záchranu. Ide aj o získavanie elektrickej energie. Viac ako 25 percent populácie stále žije bez prístupu k elektrickému prúdu, a tak nájsť spoľahlivé zdroje svetla pre domácnosti i podniky je poriadnou výzvou. Spoločnosť Greenlight Planet však dúfa, že sa jej podarí preraziť so solárnymi panelmi, ktoré budú nielen dostupné, ale ľudia si ich budú môcť aj finančne dovoliť.

Hlavným cieľom firmy, ktorá na trhu pôsobí od roku 2007, je spojenie solárnej energie s jej výrobkami, ktoré sú ľahko prenosné a majú dlhú výdrž. V tomto roku sa v Greenlight Planet dokonca tešili z ceny Ashden za prínos vo zvyšovaní dostupnosti elektrickej energie v znevýhodnených komunitách prostredníctvom nízkoúrokového systému podnikania.

Spoločnosť sa hrdí i tým, že predala vyše 5 miliónov svietidiel vlastnej výroby do 54 krajín sveta, čo by mohlo značne znižovať rozdiely medzi rozvinutými a rozvojovými krajinami na poli dostupnosti elektrického prúdu. V Greenlight Planet sa tiež pokúšajú zaviesť kreditný systém platenia za dodávku elektriny, ktorý umožňuje spotrebiteľom kúpiť si dodávku svetla za menej ako 15 centov na deň, čo rovnako pomáha k rozmachu dostupnosti elektrickej energie vo viacerých oblastiach.

Ako povedal zakladateľ a generálny riaditeľ firmy Patrick Walsh, pre tých, ktorí nemajú prístup k elektrickému prúdu, sú hlavnými zdrojmi svetla petrolej, drevo a uhlie, čo kráča ruka v ruke s možnými zdravotnými rizikami a má to i nepriaznivý dopad na životné prostredie. A to sú jedny z hlavných dôvodov, prečo sa v Greenlight Planet neustále snažia prichádzať na trh s novými a spoľahlivými svietidlami na slnečnú energiu, aby tak mohli menej rozvinutým komunitám ukázať, že existujú aj iné možnosti, ako získať prístup k svetlu, a tak posunúť ich životný štandard na inú úroveň.

Stanovisko, že v posledných rokoch sa vďaka spoločnosti Greenlight Planet zvýšil rodinný rozpočet u 25 % opýtaných zákazníkov, netreba brať na ľahkú váhu. Rovnako je to v prípade eliminovania znečistenia ovzdušia oxidom uhličitým. Firma sa nádeja, že do roku 2018 bude dodávať prúd do 20 miliónov domácností, čo by len podporilo fakt, prečo v tomto roku zožala slávu na udeľovaní cien Ashden.

Zdroj: digitaltrends.com; titulný obrázok: luciernagasolar

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?