Solárne panely budú v San Franciscu povinné

Stavajte ekologicky alebo nestavajte vôbec. To je posolstvo nového zákona, ktorý bude platiť v San Franciscu od januára 2017. Od tohto dátumu budú musieť všetky nové budovy využívať solárnu technológiu. Zdá sa, že najväčšie technologické mesto Kalifornie berie predsavzatie, aby do roku 2020 pochádzalo 100 % energie z obnoviteľných zdrojov vážne.

Legislatíva sa týka nových budov, ktoré majú 10 a menej poschodí.

Ďalšou alternatívou môžu byť živé strechy. Člen sanfranciského mestského zastupiteľstva Scott Weiner, ktorý predložil návrh o povinných solárnych paneloch pracuje tiež na návrhu zákona. Živé strechy budú izolovať, poslúžia ako domov pre voľne žijúce zvieratá a pomôžu odvádzať prebytočnú vodu pri búrkach. „Tento zákon zaktivizuje naše strechy, ktoré sú málo využívaným mestským zdrojom. Vďaka nim bude mesto trvalejšie udržateľné a vzduch čistejší,“ hovorí Weiner.

Zatiaľ čo menšie kalifornské mestá už uzákonili predpisy o solárnom vykurovaní, San Francisco tak urobilo ako prvé z veľkých miest. Jednotkami požadovanými novým zákonom môžu byť buď solárne fotovoltaické panely, ktoré premieňajú slnečné svetlo priamo na elektrickú energiu alebo solárne vykurovacie panely.

„V prehustenom mestskom prostredí musíme hľadať šikovné a efektívne spôsoby ako maximalizovať využitie priestoru na dosiahnutie cieľov, napr. podpory obnoviteľných zdrojov energie a zlepšenia životného prostredia,“ hovorí Weiner.

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?