Nadácia Kia Motors Slovakia podporí realizáciu Pump-trackovej dráhy v Martine

Primátor mesta Martin Ján Danko a správca Nadácie Kia Motors Slovakia (KMS) Branislav Hadár v pondelok 29. apríla 2019 podpísali Memorandum o spolupráci k výstavbe Pump-trackovej dráhy v oblasti Pltníky.

Predmetom memoranda je dohoda strán o ich právach a povinnostiach pri realizácii projektu: Pump-tracková dráha v Martine. Obe strany sa zaviazali zabezpečiť realizáciu projektu a v súvislosti s ňou vzájomne spolupracovať a plniť povinnosti dohodnuté v memorande.

Na základe projektovej dokumentácie, ktorú dodá mesto Martin, Nadácia Kia Motors Slovakia zabezpečí výber dodávateľa a financovanie stavebných prác priamo súvisiacich s výstavbou športovej dráhy. Mesto Martin zaistí vegetačné úpravy, kamerový systém, verejné osvetlenie, informačné tabule a mobiliár v okolí dráhy.

Pump-track Vodne dielo Zilina amateri kolobezka

Pump-track Vodne dielo Zilina amateri kolobezka

„Podobný projekt sme realizovali na Vodnom diele Žilina. Pump-tracková trať je za priaznivého počasia vždy plná a musíte doslova čakať v rade, aby ste sa mohli zviesť. Verím, že nová dráha v Martine bude pre všetkých jedinečným oživením a nájde si množstvo fanúšikov tak ako je tomu aj v Žiline“ uviedol správca Nadácie Kia Motors Slovakia Branislav Hadár.

Pump-tracková dráha v lokalite Pltníky bude prístupná pre širokú verejnosť. Môžu ju využívať cyklisti, kolobežkári, korčuliari či skejtbordisti. Na špeciálne upravenej trati je možné jazdiť bez potreby pedálovania alebo odrážania sa.

Pump-track Vodne dielo Zilina

Pump-track Vodne dielo Zilina

Rýchlosť získava jazdec presúvaním ťažiska a teda odľahčovaním a následným zatláčaním do vĺn a zákrut. Tento spôsob pripomína pumpovanie, z čoho je odvodený aj samotný názov.

Jazda na pump-tracku pomáha zvyšovať silu a kondíciu. Ide zároveň o bezpečnú formu ako získať zručnosti, ktoré sú potrebné pri jazde najmä v prírodnom teréne.

„Naším cieľom je podporovať deti a mládež, ich možnosti športovať a viesť ich tak k zdravšiemu životnému štýlu, povedal Ján Danko, primátor mesta Martin.


Tlačová správa  Nadácia Kia Motors Slovakia

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?