Repasovaný notebook – skvelý kompromis
medzi cenou a výkonom

V poslednom čase sa do IT terminológie, ktorú ovládajú široké vrstvy obyvateľstva, čoraz častejšie vkráda termín repasovaný notebook alebo repasovaný počítač. Čo si pod týmto slovným spojením predstaviť a aké výhody majú tieto počítače oproti novým modelom, ktoré si bežne môžete kúpiť v najbližšom obchode s výpočtovou technikou?

Repasovaný počítač

Týmto pojmom zväčša označujeme počítače, ktoré boli v prenájme, slúžili ako výstavné modely na výstavách, v obchodoch, ale tiež počítače s chybnou súčiastkou, ktorú výrobca vymenil. Ide teda do určitej miery o použité zariadenie, ktoré však bolo odborne nastavené a skontrolované (po softvérovej aj hardvérovej stránke, mohlo dôjsť k výmene hard-disku, mechaniky a pod.) a vrátilo sa do predajného obehu.

Repas vs. bazárový kus – ide o to isté?

Z vyššie uvedenej definície by sa dal nadobudnúť dojem, že repasovaný PC a počítač z bazáru je jedno a to isté. Nie je to pravda. V bazároch sa predávajú predovšetkým počítače v stave po ich predchádzajúcich majiteľoch a nikdy nemáte istotu, že nekúpite mačku vo vreci. Na druhej strane sú repasované notebooky, dokázateľne zbavené všetkých závad, nečistôt alebo dielov, ktoré obmedzovali ich životnosť. Nezriedka sa na tieto počítače vzťahuje aj niekoľkoročná záruka, prípadne záručný servis alebo možnosť výmeny celého počítača. Toho sa u bazárových kúskov len ťažko dočkáte.

Prečo kúpiť repas a nie nový počítač?

V prvom rade vás môže zaujať fakt, že repasované PC môžu byť aj o polovicu lacnejšie ako rovnaké (nové) modely tej istej značky a výkonovej rady. Navyše, pokiaľ nie ste vyložení fajnšmekri a nezakladáte si na najnovšej technike, bohato vám postačí aj repasovaný PC trošku staršieho dáta výroby. V súčasnosti totiž počítače nestarnú ani tak z výkonového ako skôr z morálneho hľadiska.


Zdroj: bigion.sk

Zdroj titulnej fotografie: importpc.cz

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: