Prichádza nový Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake

Nové vozidlo Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake je už piaty model rodiny kompatkov Merecedes AMG. Päťdverové vozidlo s bezrámovými dverami spája tvary kupé, pričom k zvýšeniu funkčnosti prispievajú veľké zadné dvere, široký otvor nakladacieho priestoru a variabilný interiér.

Výkonný a agilný 2,0-litrový štvorvalcový motor s twin-scroll turbodúchadlom Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake dosahuje výkon 225 kW (306 k) a krútiaci moment 400 Nm, ktorý sa prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky AMG SPEEDSHIFT DCT 7G a náhonu na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC variabilne rozdeľuje medzi prednú a zadnú nápravu.

Variabilita siaha od pohonu iba predných kolies až po rozdelenie výkonu v pomere 50 : 50. Športové jazdné výkony (zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy) sú prepojené s väčším priestorom pre batožinu alebo športové a outdoorové vybavenie.Mercedes AMG CLA 35

Skelet karosérie Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake prednej časti bol cielene vystužený pre zvýšenie tuhosti, ktorá tvorí základ precíznej reakcie pri zatáčaní. Bezrámové dvere otvárajú cestu do interiéru so špičkovou atmosférou – kvalita a elegancia sa tu stretávajú s plne digitálnymi ukazovateľmi.

Spojenie športového dizajnu a precízne vypracovaných detailov vidno aj v prípade infotainmentu MBUX s troma štýlmi zobrazovania AMG Klasický, Šport a Superšport. Prostredníctvom interiérového asistenta možno bezdotykovo obsluhovať rôzne funkcie infotainmentu, pričom rozhranie spozná aj to či ho ovláda vodič alebo spolujazdec a podľa toho upraví ponuku ovládacích prvkov.

Vodič si môže vybrať spomedzi piatich jazdných režimov AMG DYNAMIC SELECT Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny, čo mu umožňuje veľké rozpätie nastavenia charakteristiky vozidla od komfortnej až po dynamickú. V troch stupňoch si môže nastaviť aj adaptívne tlmenie AMG RIDE CONTROL.

Na želanie sa dodáva aj funkcia AMG TRACK PACE, ktorá zaznamenáva viac ako 80 špecifických údajov a porovnáva ich s referenčným časom. Niektoré zobrazovacie prvky sa pritom rozsvietia nazeleno alebo načerveno: vodič tak kútikom oka dokáže určiť či je jeho aktuálna jazda v porovnaní s najlepším časom rýchlejšia alebo pomalšia.


Tlačová správa Daimler pre Prepriemysel.sk

Viac informácií na www.mercedes-benz.sk

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?