Premiéra „inteligentného“ mutlimediálneho systému MBUX

Revolučná zážitková forma ovládania v automobiloch?

Revolučný informačný a zábavný systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience) – orientovaný ako vyplýva z jeho názvu na zážitok používateľa – uvedú zároveň s novými službami Mercedes me do sériovej výroby v novej Triede A.

Jedinečný intuitívny multimediálny systém MBUX s pokročilým ovládaním, ktorý sa dokáže vďaka umelej inteligencii učiť a prispôsobovať potrebám užívateľa mal svetovú premiéru v januári na veľtrhu spotrebiteľskej elektroniky CES v americkom Las Vegas.

Systém MBUX využíva kokpit so širokouhlou obrazovkou s vysokým rozlíšením a ovládaním prostredníctvom dotykového displeja, zobrazenie navigácie s technológiou rozšírenej reality, ako aj inteligentné ovládanie hlasom so schopnosťou rozpoznávania prirodzeného jazyka, ktoré sa aktivuje heslom „Hey, Mercedes“ (alternatívne tlačidlom). Komplexnú koncepciu dotykového ovládania vytvára súhra dotykového displeja, dotykového poľa na stredovej konzole a tlačidiel dotykového ovládania na volante.

„Nové technológie sa musia zameriavať na človeka a musia mu uľahčovať život. Prostredníctvom MBUX preto kombinujeme intuitívne a prirodzené ovládanie s inteligentným softvérom, ktorý sa dokáže učiť,“ vysvetľuje Ola Källenius, člen predstavenstva Daimler AG zodpovedný za koncernový výskum a vývoj divízie Mercedes-Benz Cars.

 

Inteligentný mutlimediálny systém MBUX

Inteligentný mutlimediálny systém MBUX

Širokouhlý dotykový displej systému ponúka tri úrovne obrazovky s rastúcou hustotou informácií: úvodnú (voliteľné hlavné aplikácie ako telefón, navigácia či rádio) zobrazuje najdôležitejšie informácie (napr. čas príchodu, práve prehrávaná skladba atď.); základnú (zobrazenie a ovládanie konkrétnej hlavnej aplikácie napr. multimédií a navigácie); vedľajšiu (určená pre málo používané informácie).

LINGUATRONIC rozhranie MBUX na rozdiel od bežných systémov ovládania hlasom dokáže rozpoznať a pochopiť takmer všetky vety týkajúce sa infotainmentu a ovládania vozidla. Nepotrebuje jednoznačné príkazy a dokáže reagovať aj na nepriamu reč. Napríklad keď používateľ povie „Je mi zima“ nastaví na vyššiu teplotu klimatizáciu. Ovládanie hlasom sa navyše dokáže naučiť novým slovám či prispôsobiť výslovnosti používateľa (i keď vybraný jazyk nie je jeho rodným).

MBUX umožňuje prístup k poskytovaným funkciám aj prostredníctvom inteligentných hodiniek.

Premiéra „inteligentného“ mutlimediálneho systému MBUX

Premiéra „inteligentného“ mutlimediálneho systému MBUX


Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?