Národná cena produktivity za rok 2016

Na jubilejnom 20. Národnom fóre produktivity odovzdali podnikom cenu za produktivitu

ŽILINA, 12. októbra 2017 – Výrobca kovových konštrukcií sedacích systémov automobilov a výrobca výťahových komponentov. Dve priemyselné spoločnosti pôsobiace na Slovensku sú čerstvými držiteľmi ocenenia Národná cena produktivity za rok 2016. Oceňovanie sa uskutočnilo počas slávnostného večera jubilejného ročníka CEIT & Trend konferencie Národné fórum produktivity, v stredu 11. októbra v Žiline.

Súťaž o Národnú cenu produktivity sa za posledné roky stala neoddeliteľnou súčasťou konferencie, každoročne ju vyhlasuje Ministerstvo hospodárstva SR ako jednu z foriem podpory rastu produktivity na národnej úrovni. Súťaž má dve kategórie.

V kategórii Malý a stredný podnik si tento rok cenu odniesla spoločnosť Wittur s.r.o. so sídlom v Krupine. Z výrobno-montážneho závodu vychádzajú dôležité výťahové komponenty, rámy kabín a protizávažia, bezpečnostné systémy či dverové mechanizmy výťahov, pričom celá produkcia závodu je určená na export. Wittur je popredným dodávateľom výťahových komponentov pre najvýznamnejšie spoločnosti pôsobiace na trhu. Firma sa rýchlo rozvíja, neustále hľadá možnosti optimalizácie výrobných procesov a podniká aktivity smerujúce k rastu produktivity, ktoré sa reálne odrážajú v dosahovaných ekonomických ukazovateľoch.

Národnú cenu produktivity v kategórii Veľký podnik získala spoločnosť Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o., ktorá v Prešove vyrába kovové konštrukcie sedacích systémov automobilov. Závod na východe Slovenska tento rok oslavuje desať rokov. Pracuje tu približne tisíc zamestnancov, ktorí sa v rámci korporácie zapísali ako kompetentný a angažovaný tím odhodlaný čeliť aj tým najväčším výzvam v podobe náročných projektov, určených pre producentov svetových automobilových značiek. Rast produktivity závodu, riadenie spoločnosti v duchu Industry 4.0, dôraz na technologický rozvoj a zároveň na rozvoj ľudí rozhodli o víťazstve v súťaži o Národnú cenu produktivity za rok 2016.

Národná cena produktivity je jednou z foriem podpory rastu produktivity na národnej úrovni. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, organizátorom súťaže je technologická spoločnosť CEIT. Zámerom súťaže je podporiť rast produktivity priemyselných organizácií v Slovenskej republike. Udeľovanie ocenení je súčasťou CEIT & Trend konferencie Národné fórum produktivity, ktorá sa koná v dňoch 11. a 12. októbra 2017 v Žiline. Zišlo sa na nej viac ako dvesto domácich a zahraničných hostí. Záštitu nad konferenciou prevzal prezident SR Andrej Kiska a Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky.

[metaslider id=14478]

Zdroj: Tlačová správa

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?