Moderná manipulačná technika šetrí vaše peniaze aj zdravie zamestnancov

Kvôli neustále stúpajúcej cene práce určite premýšľate o úsporách času svojich zamestnancov. Vôbec najjednoduchším a najprínosnejším spôsobom je čiastočná automatizácia v oblasti manipulácie s ťažkými bremenami, ktorú vám zabezpečí moderná manipulačná technika.

Efektivita a bezpečnosť na prvom mieste

Moderná manipulačná technika lacno a jednoducho zefektívni prácu zamestnancov a ušetrí ich zdravie. Získate tak hneď dvojitú úsporu – zamestnanci budú pracovať rýchlejšie a vy pri nižších nákladoch na prácu dosiahnete vyššiu produktivitu.

Povinnosť zabezpečiť zamestnancom vhodnú a dostatočnú manipulačnú techniku vám ukladá aj BOZP. Úmernosť fyzickej záťaže pracovníkov vyhodnocujú pravidelné kontroly inšpekcie práce. Ak komisia posúdi, že vami poskytnuté prostriedky na zníženie fyzickej záťaže zamestnancov sú nedostatočné, môžete čeliť sankciám.

Manipulačná technika podľa druhu práce

Pokiaľ chcete uľaviť svojim zamestnancom od zbytočne namáhavej práce, robíte správne rozhodnutie, ktoré vám prinesie mnoho úžitku. Pre aké druhy prác a prevádzok je teda manipulačná technika nutná?

Zdvíhanie nadrozmerných nákladov

Najčastejším úkonom v prípade manipulačných prác je zdvíhanie ťažkých či nadrozmerných bremien do výšky. V priemyselných halách sú dielenské žeriavy dnes už neoddeliteľnou súčasťou prevádzky. Pomôžu s presúvaním nielen materiálu a tovaru, ale aj ťažkých strojov či dielov.

Robustná konštrukcia dielenských žeriavov si poradí aj s dvojtonovým nákladom. Nastaviteľné hydraulické rameno a možnosť otočenia konštrukcie o 180 ° zredukuje náročnú manipuláciu na pár jednoduchých pohybov bez záťaže.

Zdvíhanie nákladov v menších prevádzkach

Ak nemáte k dispozícii veľké žeriavy, alebo takú objemnú techniku nemožno do vašej prevádzky umiestniť, vyskúšajte skladacie žeriavy. Tie sú kompaktné, možno ich bez problémov prenášať a môžete ich skladovať aj v menších halách.

Skladací dielenský žeriav vám nebude prekážať

Skladací dielenský žeriav vám nebude prekážať

Manipulačná technika pre zásobovanie

Každodennou starosťou všetkých závozníkov a vodičov kamiónov je čo najrýchlejšie a najefektívnejšie vykonať nakládku a vykládku tovaru.

Plošinové zdvíhacie vozíky vám zaistia ten najvyšší komfort a rýchlosť zásobovania. Pevná oceľová konštrukcia si poradí aj s ťažkým nákladom a nestojí zamestnanca žiadnu väčšiu námahu.

Výškové práce

Veľakrát je potrebné vyniesť do výšky nielen náklad, ale aj pracovníka. Pre tieto prípady existuje doplnkový tovar k vysokozdvižným vozíkom – pracovné plošiny. Vďaka nosnosti až 300 kg môžete zdvihnúť pokojne dvoch pracovníkov aj s ďalším nákladom či náradím. 

Pracovná plošina umožňuje výškové práce

Pracovná plošina umožňuje výškové práce

Zdvíhací stôl pre lepšiu ergonómiu práce

Ak vaši zamestnanci pracujú s menšími, ale ťažkými materiálmi či dielmi, ktoré ďalej spracovávajú, nezabudnite prevádzku vybaviť vozíkmi so zdvíhacím stolom. Nastaviteľná výška sa prispôsobí potrebám konkrétneho zamestnanca a jeho práci.

Práca v neprirodzenom predklone sa môže vypomstiť. Vhodne zvolená zdvíhacia technika vám uľahčí nielen presúvanie a manipuláciu, ale aj ďalšie činnosti.

Vozík so zdvíhacím stolom uľahčí prácu najmä v dielňach

Vozík so zdvíhacím stolom uľahčí prácu najmä v dielňach

Riešenie špecifických potrieb prevádzky

Nech už je vaša prevádzka akokoľvek špecifická, moderná manipulačná technika má riešenie pre každého. Široký výber výrobkov uľahčujúcich ťažkú prácu uspokojí potreby zamestnancov vo všetkých podmienkach.

Pre časté presúvanie stredne objemných nákladov po vopred určenej osi využite jednoduchú, ale veľmi efektívnu valčekovú dráhu. Tieto dráhy najčastejšie nájdete v logistických centrách balíkových a poštových služieb, ale ich využitie je naozaj široké – napríklad pre zefektívnenie sústavného presunu stredne veľkých výrobkov z výrobného oddelenia do baliarne.

Valčekovú dráhu využijete v prípade potreby sústavného presunu výrobkov v rámci výrobnej haly

Valčekovú dráhu využijete v prípade potreby sústavného presunu výrobkov v rámci výrobnej haly

Ak materiál alebo tovar skladujete na paletách, prácu i miesto vám ušetrí vysokozdvižný stohovač paliet. Ten je konštruovaný špeciálne tak, aby jednotlivé palety do seba presne zapadali a vytvorili tak stabilnú vežu ľubovoľnej výšky.

Manipuláciu s rozmernými plochými materiálmi a výrobkami vám uľahčí odsávací zdvíhač, ktorý sa pomocou podtlaku prisaje na hladkú plochu a vytvorí tak dočasnú úchytku. Sklenené tabule tak môžete prenášať úplne bezpečne.

Možností zdvíhacích zariadení je naozaj veľa – od tých najjednoduchších kladiek po robustné žeriavy. V každom prípade je potrebné myslieť na to, že spokojný zamestnanec je dobrý zamestnanec. Za uľahčenie ťažkej práce sa vám iste odmení nielen vyšším výkonom, ale aj svedomitosťou a vernosťou.


Rôzne druhy manipulačnej techniky a zdvíhacích zariadení nájdete na eshope Kwesto.sk.

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?