Letecké motory s komponentmi z 3D tlačiarní

Lietadlo Airbus A321neo sa stalo tretím lietadlom ďalšej generácie, ktoré absolvovalo svoj prvý let s motormi LEAP. LEAP je prvý motor, ktorý pozostáva z častí vytlačených na 3D tlačiarni a z komponentov z nových keramických materiálov, ktoré zvládajú vyššie teploty než väčšina moderných zliatin, ale váži iba jednu tretinu toho, čo oceľ.

Tieto a ďalšie nové technológie mu zabezpečia o 15 percent vyššiu efektivitu paliva, tichšiu prevádzku a jednoduchšiu údržbu v porovnaní so súčasnými motormi vyrábanými spoločnosťou CFM International, ktorá vyvinula motor LEAP. Spoločnosť CFM je spoločným podnikom rozdeleným v pomere 50:50 medzi spoločnosť GE a francúzsku spoločnosť Snecma (Safran). LEAP je najlepšie predávaným prúdovým motorom v jej histórií. CFM dostala objednávky na viac než 10 000 kusov tohto motora v hodnote 140 miliárd USD.

Lietadlo vzlietlo z nemeckého Hamburgu a pristálo o päť a pol hodiny neskôr. „Potvrdili sme, že motor spĺňa výkonové špecifikácie,“ hovorí Jean-Paul Ebanga, prezident a CEO spoločnosti CFM.

Spoločnosť CFM začala s vývojom motora LEAP v poslednom desaťročí špecificky pre trh s úzkotrupými lietadlami. Boeing odhaduje, že to bude zďaleka najväčší a najrýchlejšie rastúci trh, ktorý sa zvýši z dnešného počtu 14 100 lietadiel na 30 600 v roku 2034.

Zdroj: additivemanufacturing.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?