Kia XCeed s novým digitálnym prístrojovým panelom Supervision

Ešte tento rok uvedie spoločnosť Kia na európsky trh nový mestský crossover XCeed, dostupný s prvým plne digitálnym, 12,3-palcovým prístrojovým panelom Supervision.

Nový displej s vysokým rozlíšením – maximálna prehľadnosť

Nový 12,3-palcový prístrojový panel Supervision v modeli Kia XCeed je navrhnutý tak, aby zobrazoval informácie čo najprehľadnejšie. Digitálny prístrojový panel Supervision v podobe displeja s vysokým rozlíšením (1920 x 720 pixelov) nahrádza klasický tachometer a otáčkomer.

Tento jednoliaty digitálny displej zobrazuje ukazovatele rýchlosti jazdy a otáčok motora s dokonalou ostrosťou. Vďaka vysokej obnovovacej frekvencii dokáže pohotovo a hladko reagovať na zmeny a pokyny vodiča.

Systém zobrazuje diagnostické upozornenia a prostredníctvom oznámení informuje o činnosti rôznych systémov aktívnej bezpečnosti a asistenčných jazdných technológií. Zobrazuje tiež živé dopravné informácie a informácie z navigačného systému.

Multifunkčný centrálny displej takisto zobrazuje výzvy generované systémom výstrahy pri nepozornosti vodiča. Ide o systém, ktorý pri zistení príznakov únavy odporučí vodičovi dať si prestávku.

Kia XCeed

Kia XCeed

Zobrazovanie režimu jazdy v paneli Supervision

Nový digitálny združený prístrojový panel Supervision sa zvolenému režimu jazdy prispôsobí odlišným charakterom grafiky. Po prepnutí jazdného režimu sa na združenom prístroji zobrazia podrobné informácie o príslušnom režime. V režime Normal displej zobrazuje údaje o aktuálnej spotrebe paliva a tradičné kruhové ukazovatele rýchlosti a otáčok, ako aj informácie o jazde.

Po prepnutí vozidla do režimu Sport sa tachometer a otáčkomer zvýraznia; údaje o aktuálnej rýchlosti a otáčkach motora budú väčšie a zreteľnejšie. Menej dôležité informácie sa v režime Sport nezobrazujú, aby sa minimalizovali vizuálne rušivé podnety.

Digitálne prístrojové panely vo vozidlách budúcnosti

Vyvinutie digitálneho prístrojového panela Supervision je pre spoločnosť Kia dôležitým momentom z hľadiska budúceho aplikovania moderných automobilových technológií. Digitálny prístrojový panel je kľúčovým komponentom systému spracúvania údajov a zobrazovania informácií z rôznych zdrojov, pričom tento nový systém stavia spoločnosť Kia do dobrej východiskovej pozície pre vývoj najmodernejších bezpečnostných a pohonných technológií.

Vďaka výborným grafickým parametrom je tento displej ideálny napríklad na prehľadné zobrazovanie informácií o fungovaní elektrifikovaných pohonných sústav, aké sa montujú do čoraz väčšieho počtu modelov Kia.

Digitálny združený prístroj bude v budúcnosti prispôsobený na zobrazovanie ukazovateľov hospodárnosti jazdy, informácií o jazdnom režime či údajov z palubného počítača. Bude môcť dokonca znázorňovať tok energie medzi akumulátorom a elektromotorom.


Tlačová správa: Kia Motors Slovakia

Zdroj obrázkov: burlappcar.com

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?