Čo plánuje Ford pre bezvodičové automobily

Technológ z automobilky Ford sa stretol v Seattli so zástupcami spoločností Microsoft a Amazon, aby spoločne prebrali systém vzdialeného prístupu a ďalší vývoj technických noviniek v nových modeloch áut, ktoré by mali jazdiť samé.

Zástupcovia Fordu sa dali dokopy s ľuďmi z Microsoftu i z dôvodu práce na vzdialenom prístupe, ktorý nesie názov Azure cloud platform a zodpovedá za internetové pripojenie v aute. Pomocou spomínaného vzdialeného prístupu sa tak napríklad bude automaticky aktualizovať softvér a vozidlá budú zároveň disponovať funkciou lokalizácie.

Vo Forde sa takisto snažia vyvinúť systém SYNC so systémami Echo a Alexa od Amazonu. Týmto spojením by sa mala dosiahnuť obojstranná komunikácia a kontrola medzi automobilmi a tzv. inteligentnými domami, ktoré sú vybavené rôznymi typmi aplikácii, ktoré uľahčujú ľuďom život. To by sa mohlo napríklad prejaviť tak, že si z pohodlia svojej postele skontrolujete, koľko benzínu alebo nafty ešte máte v nádrži alebo si jedným stlačením tlačidla na volante overíte, či ste skutočne zatvorili garážové dvere.

Veľa ľudí hovorí o tom, že si nevedia predstaviť jazdu na dlhšie vzdialenosti s aplikáciou nainštalovanou priamo v automobile. Vývojári ale oponujú tým, že aplikácia je aktívna len v určitých momentoch a jej spustenie závisí od toho, kde sa nachádzate, z čoho vyplýva a že v rušnej premávke v meste sa spustí častejšie ako na diaľnici.

Predtým, ako sa podobné typy automobilov dostanú na cesty, musia prejsť štandardnými testami, kde budú podrobené rôznym situáciám, ktoré sa môžu počas jazdy vyskytnúť. Ak týmito testami neprejdú, bude sa na ich vývoji musieť ďalej pracovať. Agentúru zodpovednú za certifikovanie samostatne jazdiacich áut zatiaľ nevybrali, ale povráva sa, že by ňou mala byť National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA)- „Národná diaľničná spoločnosť“, s čím ale Jim Buczkowski, riaditeľ vývoja vo Forde nesúhlasí a tvrdí, že zatiaľ neexistuje taká agentúra, ktorá by skutočne mohla certifikovať tieto automobily.

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: