Ako zabezpečiť Internet of Things

Všetci sme prepojení. Nie je to len výrok do vetra, ale realita digitálneho sveta, ktorý obývame. Toto prepojenie poskytuje skvelé výhody, ponecháva nás však zraniteľnými pre tých, ktorí hľadajú slabiny.

Hackeri a iní podvodníci cielia na nechránené siete, aby útočili a získali naše osobné zariadenia pre páchanie trestnej činnosti. Experti tvrdia, že útoky s použitím IoT zariadení sa zvýšili o 280 %. Problém sa stal natoľko vážnym, až sa Ministerstvo obchodu USA rozhodlo nastaviť nové štandardy pre bezpečnosť.

Viete, ako ochrániť svoju bezpečnosť, ak ste pripojení online? Naše osobné a profesijné prostredia využívajú technológie v každej oblasti, pričom sme vstúpili do éry, kedy sú všetky tieto zariadenia pripojené na internet. Väčšina z nás si našťastie uvedomila riziko byť pripojený online a urobila kroky pre zabezpečenie počítačov a mobilných zariadení. To je dôležitý krok, je to však len začiatok.

Väčšina z nás prehliada riziko využívania zariadení pripojených na internet bez riadnych bezpečnostných opatrení. Pokiaľ si myslíte, že sa vás to netýka, tak sa zamyslite nad tým, aké máte doma zariadenia, ktoré sa pripájajú na internet.

Existuje množstvo rôznych IoT zariadení, pričom si spotrebitelia ani neuvedomujú, že ich vlastnia. Tieto zariadenia zahŕňajú digitálne prehrávače médií, ako sú na internet pripojiteľné televízie, Blu-ray prehrávače, hracie konzoly, inteligentné detské monitory alebo domáce bezpečnostné monitorovacie zariadenia.

Aké je riziko využívania týchto zariadení? Pri nezabezpečení, hackeri a iní ľudia sú schopní využiť zraniteľnosť a zaútočiť na individuálne zariadenia. Tieto útoky môžu byť v podobe nainštalovania škodlivého ramsomware, vniknúť do vášho súkromia alebo prevziať kontrolu zariadení na spustenie druhotných útokov prostredníctvom DDoS.

Čo teda môžete urobiť, aby ste sa ochránili pri využívaní smart zariadení? Tu je niekoľko tipov, ktoré stoja za uváženie.

  1. Ak to je možné, zabezpečte svoje zariadenia. Udržujte svoj softvér aktualizovaný, využívajte správne antivírusy a firewall, vyhýbajte sa podvodom v podobe phisingu a nenavštevujte nedôveryhodné webové stránky. Základom je silné heslo.
  2. Nakupujte u dôveryhodných firmách. Dôveryhodné firmy majú svoje zariadenia zabezpečené. Cena môže byť o niečo vyššia, sú to však dobre investované peniaze, kedy platíte za bezpečnosť.
  3. Aktualizujte svoju bezpečnosť domácej siete. Uistite sa, že vaša sieť je nastavená tak, aby ste neodosielali svoje údaje bez povolenia. Svoje heslo s nikým nezdieľajte.
  4. Porozmýšľajte o tom, či budete využívať verejný alebo súkromný cloud a získajte informácie o riziku.
  5. Aby ste zabránili preniknutiu do vašej siete, využite VPN na routeri.

Čokoľvek robíte, nemôžete ignorovať riziko. Ako sa presúvame k čoraz viac prepojenému svetu, musíme prevziať zodpovednosť, aby sme odkázali ochrániť seba a naše siete pred útokmi, rovnako, ako sme museli ochrániť kedysi naše počítače pred vírusmi.

IoTzdroj fotografie: forbes.com

zdroj: forbes.com, zdroj titulnej fotografie: forbes.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?