Prvá 3D tlačená komunita bude v Latinskej Amerike

Chudobná poľnohospodárska komunita v Latinskej Amerike má dôvod na radosť vďaka 3D tlači. Návrhár Yves béhar pre nich navrhol prvú svetovú 3D tlačenú komunitu. 

Bezdomovectvo je celosvetovým problémom.  Yves Béhar sa so svojím dizajnerskym štúdiom Fuseproject, v spolupráci s neziskovkou New Story a firmou ICON pre homebuildingové technológie, rozhodol tento problém vyriešiť za pomoci 3D tlačených komunít.

Spoločnosti pracovali na navrhovaní malých domov, ktoré budú v nasledujúcich mesiacoch vytlačené v Latinskej Amerike. Obyvatelia 3D tlačených domov budú rodiny, ktoré zarábajú menej ako 200 dolárov mesačne. Od začiatku procesu sa podieľali na dizajne obydlí, usporiadaní komunity, výbere pôdy a procese plánovania.

„Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s New Story na ich poslaní ukončiť globálne bezdomovectvo, povedal Béhar. „Verím, že najpokročilejšie technológie môžu priniesť navrhnuté riešenia pre tých, ktorí to najviac potrebujú, a to je nová technológia od spoločnosti ICON a vízia New Story, ktorá to robí dnes.“

Tím spoločnosti Fuseproject pre životné prostredie navrhol sadu 3D tlačených rezidencií pre viacgeneračné skupiny, pričom prvé domy budú vytlačené neskôr v tomto roku.

Každá rezidencia bude zaberať 120 metrov štvorcových. Betónové steny zostanú odkryté zvnútra aj zvonku a v dôsledku 3D tlače budú zdobené pruhovaným vzorom. Obyvatelia si môžu zvoliť aj rôzne farebné odtiene betónu.

Tím navrhol domy tak, aby sa vyznačovali veľkou zakrivenou strechou, ktorá sa tiahne vpredu a vzadu, aby pôsobila ako nárazník proti silným dažďom. Taktiež sa zvýšia základy konštrukcií a posilní sa stenová konštrukcia s cieľom posilniť domy proti seizmickej aktivite.

Vo vnútri zaoblené steny uľahčia čistenie a redukujú vývoj plesní. Všetky interiérové ​​prvky z kuchyne a kúpeľne, konštrukčné háčiky na stavbu skriniek a skladovacích priestorov budú tiež 3D tlačené.


Zdroje: dezeen.com, all3dp.com

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?