3 ľudia, ktorí môžu nahradiť Elona Muska v Tesle

Elon Musk bojoval, čo sa dalo, avšak aj on je iba človek a musel odstúpiť z čela predstavenstva. To však niektorým ľuďom nestačí a chcú, aby odstúpil aj ako výkonný riaditeľ. Kto by ho teda mohol nahradiť na čele automobilky? Pošuškáva sa o troch menách: JB Straubel, Jerome Guillen a Deepak Ahuja. Ktorý z nich má na to, aby viedol Teslu smerom vpred?

JB Straubel

Straubel je hlavný technický riaditeľ spoločnosti a v Tesle je od úplného začiatku. Oficiálne sa považuje za spoluzakladateľa automobilky. Aj napriek mladšiemu veku je jedným z najseriórnejších ľudí, čo sa týka skúsenosti v spoločnosti.

Jeho rola je akosi limitovaná v technologickom aspekte, predovšetkým v batériovej technológii a vedenia Gigafactory v rozširovaní výroby batérii.

zdroj fotografie: electrek.co

Jerome Guillen

Guillen je v Tesle už 8 rokov a je bez pochýb výkonný pracovník s najširšími skúsenosťami u automobilky. Začal s vedením programu Model S. Taktiež viedol inžinierstvo hlavných vozidiel, svetové predaje a služby a Tesla Semi program.

Nedávno bol povýšený na „Prezidenta Automobilky“ so zodpovednosťou za „všetky automobilové operácie a programový manažment.“

Guillen má poznatky z inžinierstva, ktoré priorizoval v Tesle a má jedny z najdiverzifikovanejších skúseností v automobilovom priemysel v Tesle.

zdroj fotografie: electrek.co

Deepak Ahuja

Ahuja je taktiež na vrchole zoznamu. Je hlavným finančným riaditeľom už 9 rokov medzi dvoma rôznymi funkciami v spoločnosti. Je taktiež najskúsenejší v tradičnom automobilovom priemysle viac, než ktokoľvek iný v Tesle.

Ahuja pracoval pre Ford v rôznych rolách od predajných aktivít po výrobu. Má taktiež vzdelanie v inžinierstve, čo Tesla na výkonných pracovníkoch oceňuje.

zdroj fotografie: electrek.co

A novým CEO bude…

Zo všetkých uvedených by mal najväčšiu šancu Straubel. Keďže je s Teslou od začiatku, s ním vo vedení by sa misia Tesly príliš nezmenila. To je dôležitá vec. Môže však byť príliš cenný vo svojej roly ako CTO na to, aby získal zodpovednosť CEO, čím by trávil menej času uvažovaním nad technológiou.

Ako Musk povedal, tempo inovácii je najdôležitejšia vec a Straubel je v súčasnosti zodpovedný za veľké množstvo inovácii v Tesle.

Na základe tohto sa dá povedať, že Guillen a Ahuja by boli najlepšími voľbami vďaka svojim rôznym skúsenostiam v automobilovom priemysle. Je dokonca možné, že by Tesla mala naraz dvoch výkonných riaditeľov.

Rada spoločnosti môže taktiež niekoho najať mimo spoločnosti a získať top talent. Najdôležitejšie je však mať niekoho na čele, kto rozumie misii Tesly z vlastnej skúsenosti. Preto by bolo lepšie zvoliť niekoho interne, avšak nie je nemožné nájsť vhodného adepta i mimo Tesly.

Muskazdroj fotografie: electrek.co


zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?