Slnko v noci?
LED svetlá, ktoré vydržia viac ako samotné auto

Osvetlenie vozidiel hrá dôležitú úlohu už od počiatkov automobilov. A od čias, kedy bola zavedená celodenná povinnosť používania svetiel, to platí dvojnásobne. Na tento účel sa v priebehu rokov preto vyvíjali rôzne koncepcie, pričom technologický pokrok nás doviedol k tomu, že slnko v noci si môžeme užiť aj vďaka prídavnému LED svetlu, ktoré v sebe kombinuje všetky najdôležitejšie inovácie a pokroky.

Poďme sa spoločne o tom s univerzálnymi modelmi LED osvetlenia auta presvedčiť.

Je LED do auta lepšia voľba?

Mnohé moderné vozidlá sú teraz vybavené LED svetlami a táto funkcia je obzvlášť populárna. Tak napríklad vďaka kvalitnému LED osvetleniu ŠPZ nemusíte tak veľmi myslieť na čistotu značky, pretože toto svetlo si na ňu posvieti samé.

Vždy sa však zákazníkovi vynára otázka, či sú tieto svetlá naozaj tou najlepšou voľbou alebo či existujú alternatívy?

Či sú ale LED svetlá naozaj tou najlepšou voľbou, sa nedá stopercentne zodpovedať. LED variant však ponúka určité výhody, ktoré by ste si mali podrobnejšie preskúmať. Ešte skôr si však treba objasniť ale inú otázku.

Prečo je LED svetlo vo vozidlách čoraz obľúbenejšie?

LED svetlo je jedným z najmodernejších variantov, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu a nahrádza staršie možnosti, ako je xenón. Je to predovšetkým kvôli početným výhodám, ktoré tento variant so sebou prináša.

Univerzálne LED parkovačky a iné svetlá tohto typu sú oveľa lacnejšie na výrobu a tým pádom aj oveľa zaujímavejšie pre automobilky. Účinnosť týchto svetiel je výrazne vyššia ako u iných možností, čo je tiež hlavný dôvod pre použitie LED diód.

Odolnosť je navyše výrazne vyššia ako u všetkých ostatných variácií známych z automobilového priemyslu. Možno je to dokonca jeden z najdôležitejších dôvodov pre výrobcov. Pretože mnohé automobilky si vytvárajú úspešnú reklamu najmä svojou kvalitou a životnosťou.

To samozrejme platí pre všetky komponenty vozidla. Takže je samozrejme oveľa zaujímavejšie, ak opotrebiteľné časti, ako sú lampy a svetlá, vydržia oveľa dlhšie, ako tomu bolo v prípade iných variantov. Ako však už bolo uvedené, hlavnú úlohu tu zohrávajú výhody, ktoré by sme si mali teraz preskúmať podrobnejšie.

Aké sú výhody?

Odolnosť LED diód už bola spomenutá. Okrem toho je zaujímavým parametrom jednoduchá, lacná a rýchla výmena. LEDky môžu produkovať príjemné svetlo, ktoré vie byť obzvlášť dôležité v premávke počas noci, no oceníte ho aj počas dňa. Navyše sa vďaka moderným senzorom dokáže prepnúť do režimu, v ktorom protiidúce auto zbytočne neoslňuje.

Najlepšia je ale vždy prax, tak sa o nej presvedčte a uvidíte, že vám za to LED svetlá stoja.

Zdroj obrázka: ParabolStudio/Shutterstock.com

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?