Spoločnosť Kia Motors Slovakia presúva právomoci na slovenských manažérov

Z celkového počtu 26 oddelení v závode riadia slovenskí manažéri už 24:

Spoločnosť Kia Motors Slovakia sa v posledných rokoch zamerala na postupný presun právomocí a zodpovedností zo strany kórejského vedenia na slovenských manažérov.

Z celkového počtu 26 oddelení v spoločnosti riadia slovenskí vedúci už 24 oddelení v piatich divíziách – výroba, nákup a obstarávanie, riadenie kvality, riadenie spoločnosti a administratíva. Aktuálne, na novo vytvorenú pozíciu riaditeľa ľudských zdrojov a nového člena vedenia prijala Antona Ondreja, ktorý nastupuje do spoločnosti 1. októbra 2017.

Anton Ondrej bude viesť v rámci divízie administratíva päť z celkovo deviatich oddelení – oddelenia ľudských zdrojov, zamestnaneckých vzťahov, vzdelávania, komunikácie a vzťahov s verejnosťou ako aj právne oddelenie. Navonok bude nový riaditeľ ľudských zdrojov zastrešovať vzťahy so zástupcami zamestnancov, samosprávou, regionálnymi a celoslovenskými štátnymi inštitúciami.

„Výrobný závod Kia Motors Slovakia vnímam ako modernú a progresívnu spoločnosť, ktorá plní svoje výrobné poslanie a zároveň aktívne spolupracuje so svojím okolím. V súčasnosti je Kia Motors Slovakia ako človek na prahu dospelosti, ktorého čaká niekoľko dôležitých rozhodnutí. Moju úlohu vidím v tom, byť nápomocný dobrým rozhodnutiam,“ prezradil Anton Ondrej, riaditeľ ľudských zdrojov a člen vedenia spoločnosti Kia Motors Slovakia.

„Počas svojej trinásťročnej histórie sa stal zo spoločnosti Kia Motors Slovakia špičkový výrobný závod, ktorý vďaka výborným výsledkom našich zamestnancov napĺňa ciele značky Kia v Európe. Odovzdanie riadenia časti divízie Administratíva do rúk Antona Ondreja je jasným krokom napĺňania našej stratégie pre lokalizáciu manažmentu a postupnom odovzdávaní právomocí do rúk slovenských manažérov,“ povedal Dae-Sik Kim, prezident a CEO spoločnosti Kia Motors Slovakia.

Anton Ondrej sa narodil v roku 1964 v Lipanoch. Študoval na Moskovskom inštitúte medzinárodných vzťahov. V roku 1990 získal titul JUDr. na Univerzite Komenského v Bratislave. Vzdelanie si doplnil štúdiom MBA na British Open University a v tomto roku úspešne dokončil doktorandské štúdium na Žilinskej univerzite. Svoju kariéru odštartoval na Federálnom ministerstve zahraničných vecí v Prahe. V rokoch 1998 až 2004 pracoval na vedúcich pozíciách v oblasti korporátneho bankovníctva v spoločnostiach Citibank, Slovenská sporiteľna, či VÚB Banka.

Následne deväť rokov pôsobil ako riaditeľ ľudských zdrojov v spoločnosti Samsung Electronics Slovakia. Posledné dva roky bol na pozícii Generálneho sekretára v Asociácii priemyselných zväzov.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Kia Motors Slovakia

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona. Ochrana osobných údajov 

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: