Google tvrdí, že je najväčším korporátnym kupcom obnoviteľnej energie

Celkový nákup energie z obnoviteľných zdrojov v roku 2017 bol väčší, než elektrina spotrebovaná v aktivitách. Toto nadväzuje na oznámenie Google z roku 2016, že spoločnosť plánuje nakúpiť rovnaké množstvo obnoviteľnej energie, akú spotrebuje.

V blogu senior Urs Hölzle, viceprezident pre technickú infraštruktúru, popísal, čo spoločnosť mala na mysli pod „matching“. V skratke, pre každý kWh elektriny, ktorú spoločnosť využila v roku 2017, kúpila kWh obnoviteľnej energie zo solárnej alebo veternej farmy vybudovanou špeciálne pre Google.

Hölzle tvrdí, že Google má teraz kontrakty na odkúpenie 3 gigawattov energie z obnoviteľných zdrojov a, že žiadna iná korporácia nenakupuje viac. Kontrakty pre obnoviteľnú energiu Google vyústilo vo viac než 3 miliárd dolárov (2,4 miliardy eur) v nových kapitálových investíciách po celom svete.

„Tvrdíme, že sa nám podarilo nakúpiť rovnaké množstvo obnoviteľnej energie, ako sme spotrebovali, pretože ešte nie je možné, aby spoločnosť našej veľkosti bola poháňaná na 100 % obnoviteľnou energiou. Je pravda, že pre každý kWh energie, ktorý spotrebujeme, pridáme kWh obnoviteľnej energie do rozvodnej siete niekde. Tá obnoviteľná energia však môže byť vyrobená na inom mieste, čase, alebo odkiaľ fungujú naše dátové centrá a kancelárie.“

Čo bolo však dôležité pre Google, povedal Hölzle, že pridáva „nové čisté zdroje energie do elektrického systému,“ a nakupuje obnoviteľné zdroje v rovnakom množstve, ako spotrebuje globálne a na ročnej báze.

Hölzle tvrdí, že Google by v budúcnosti mohlo nakúpiť viac kontraktov pre nakúpenie obnoviteľnej energie.

Technologický gigant je jedným z technologických spoločností, ktorá dáva „zelenú“ pre aktivity s veľkými, ambicióznymi projektmi. Posledný október napr. Amazon oznámil, že najväčšia veterná farma na svete už funguje.

Spoločnosť tvrdila, že veterná farma Amazon Wind Farm Texas dodá okolo 1 milióna megawatt hodín čistej energie do rozvodnej siete. Továreň, ktorá sa nachádza v Scurry County, má okolo 100 turbín, z ktorých každá stojí viac než 300 stôp vysokých s priemerom rotora dvojnásobne širším, než rozpätie krídel Boeingu 787.

zdroj fotografie: pexels.com

zdroj: cnbc.com, zdroj titulnej fotografie: cnbc.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?