Nový robot od Boston Dynamics si dokáže sám otvoriť dvere

Robot sa naučil nový trik.

Populárny štvornohý robot od Boston Dynamics získal novú aktualizáciu v podobe kĺbového ramena, ktoré dokáže identifikovať a otvárať dvere pre iných robotov (a možno aj pre ľudí).

Keď Boston Dynamics nahrá nové video na svoj YouTube kanál, dajú sa predpokladať dve veci. Alebo to bude desivé a nahrá to ľudom strach, alebo to bude absolútne rozkošné.

Najnovšie video od robotickej spoločnosti bol našťastie ten druhý prípad. Rozkošný štvornohý robot SpotMini, ktorý debutoval minulý rok, je späť s novým videom, na ktorom predvádza svoju novú funkciu – otváranie dverí. Video začína s prvou verziou robota, ktorý nie je schopný dostať sa do ďalšej izby kvôli zatvoreným dverám. Do záberu vstúpi nová verzia SpotMini s kĺbovým ramenom.

Video zachytáva ako SpotMini nájde, rozpozná a otočí kľučku. Nielenže otvorí dvere, ale aj sa dokáže postaviť do pozície, kedy otvorí dvere pre svojho robotického kamaráta a nezavadzia mu popritom.

Fanúšikovia Boston Dynamics si všimnú, že video je o menej desivé ako to z roku 2016, na ktorom sa väčší robot Atlas, pripomínajúci robotov z Terminátora, tlačí cez dvere.

Boston Dynamics sa nedávno dostali do titulkov, nie však kvôli svojej práci. Minulý rok  Alphabet (materská spoločnosť Google) predala toto robotické laboratórium Softbank v Japonsku.

Zo začiatku bola verejnosť skeptická či Softbank dokáže udržať tempo, ktoré Alphabet nastolilo, avšak podľa najnovšieho videa sa zdá, že spoločnosť i naďalej pokračuje v dobrom tempe.


zdroj: interestingengineering.com, zdroj titulnej fotografie: YouTube/Boston Dynamics

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 8
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?