Po 12 rokoch bude prvým robotickým projektom Sony nový robo pes

Náklady na veternú energiu sa významne znížili potom čo Indická vláda odstránila cenové regulácie v odvetví.

Sony bolo mimo robotického priemyslu už 12 rokoch, avšak podľa tvrdení Nikkei, sa spoločnosť vracia naspäť s novým robotickým psom. Detaily nie sú presné, avšak robot by sa mal chovať ako pes a taktiež ovládať domáce zariadenia.

Nový Aibo

Sony prednedávnom oznámilo plány pre návrat do svetov robotiky s vytvorením nového vývojového tímu pre pomoc s vedením nového projektu – robotického psa.

Ako Nikkei oznámil minulý týždeň, rozhodnutie Sony prišlo po 12 rokoch absencie z robotického odvetvia, ktoré bolo následkom niekoľkých neúspechov na začiatku 21. storočia. Neočakávané rozšírenie internetu, finančná kríza v roku 2008, masívne zemetrasenie v Japonsku v roku 2011 a predajom „robota ako vozidlo“ (a jeho tímu) Toyote v roku 2006, boli všetko prospievajúce faktory.

Sony sa teraz pripravuje na návrat na trh s novým robotickým projektom podobným Aibo robotickému psovi, ktorý bol populárny niekoľko rokov dozadu. V skutočnosti, tím, ktorí stojí za novým projektom je vytvorený z niekoľkých predchádzajúcich inžinierov Aibo. Nový robotický pes sa bude pohybovať a chovať ako skutočný pes, pričom bude taktiež môcť ovládať domáce zariadenia a reagovať na hlasové povely.

Nikkei ho porovnáva s Amazon Echo alebo Google Home, ktoré prichádzajú vybavené s umelou inteligenciou a internetovými funkciami. V súčasnosti je nejasné, či robotický pes na tom bude rovnako.

Operačný systém, ktorý bude centrom funkcionality psa bude taktiež dostupný vývojárom, ktorí budú môcť  pridať nové funkcie. Plány sú taktiež otvorené k pridaniu psieho správania, čo ocenia najmä deti.

Od priemyselných robotov po domácich maznáčikov

Zaujímavé však je, že robotický pes nebol pôvodným plánom Sony pre návrat trhu. Nikkei píše, že v júni 2016, prezident a výkonný riaditeľ Kazuo Hirai navrhol, že spoločnosť sa bude sústrediť na priemyselných robotov alebo automatizáciu, namiesto „schopnosti vytvoriť emocionálne puto so zákazníkmi“.

V relatívne krátkom čase bolo neuveriteľné viac ťažšie stať sa kľúčovým hráčom v robotickom odvetví. Preniknúť na domáci trh, na druhú stranu, je oveľa viac dosiahnuteľné.

„Kombinovaním svojich predností v mechanickom inžinierstve a umelej inteligencii, ktorá prešla dlhou cestou od Aibo, spoločnosť dúfa, že pozdvihne robotický biznis viac, než iba kontrolovať domácu elektroniku. Určí technológiu, ktorá by mala byť vyvinutá a predefinuje ju ako robotického psa.“ 

zdroj: futurism.com, zdroj titulnej fotografie: futurism.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?