Zvýšenie efektivity výroby s CAM systémami

Použitie a výhody CAM softvéru si uvedieme na reálnej výrobnej firme, ktorá je na trhu úspešná už takmer 50 rokov. Jedná sa o spoločnosť Atscott v americkej Minnesote, ktorá zamestnáva 78 pracovníkov. Atscott sa zaoberá hlavne trieskovým obrábaním s 35 strojmi ako sú CNC obrábacie centrá a horizontálne a vertikálne frézy.

V roku 1991 spoločnosť kúpila licenciu na softvér Edgecam CAM (computer-aided-manufacturing) vyvinutý spoločnosťou Vero. Manažér spoločnosti Joe Plasek, ktorý v nej pracuje už 33 rokov hovorí, že teraz sú schopní vyrábať výrobky, ktoré si v minulej dekáde ani nevedeli predstaviť.

„Teraz máme množstvo zákaziek. Edgecam je pre nás dôležitý nástroj vo výrobnom procese, s ktorým sme schopný dosiahnuť vysokú kvalitu, efektivitu a vysokú presnosť dielov.“

Edgecam je navrhnutý tak, aby bol čo možno najviac flexibilný pre jeho používateľov. Súčasne programátori strojov sú v ňom schopní si prispôsobiť prostredie a jeho prvky tak, aby im čo najviac vyhovovali. Softvér poskytuje niekoľko úrovní automatizácie – plnú automatizáciu, poloautomatizáciu a manuálny režim – čo umožňuje používateľom prispôsobiť metódy riadenia per reálny proces výroby.

Atscott plne využíva výhody používania Edgecamu, ale hlavný prínos je pre nich zníženie času obrábania a zvýšenie počtu upnutých kusov, čo znižuje chyby pri upínaní a ustavení polotovarov.

CNC programátor Mark Biebl, ktorý pracuje pre Atscott už 35 rokov poznamenal, že aj keď množstvo práce rokmi neubúda, on sám vďaka výhodám softvéru už nemusí v práci tráviť 10-12 hodín denne, ako trávil pred 10 rokmi, ale teraz pracuje maximálne 9.

Práca s rôznymi CAD (computer-aided-design) softvérmi od rôznych zákazníkov nie je pre Edgecam vôbec prekážkou. Modely jednoducho importuje. To znamená, že integrácia CAD dát je zachovaná počas importácie a používatelia Edgecamu nemusia tráviť čas riešením problémov pri importovaní.

Pre Atscott je implementácia Edgecamu konkurenčnou výhodou vo výrobnom sektore. Navyše aktualizácie softvéru umožňujú požívateľom aby zostali o krok vpred pred konkurenciou.

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?