Zoznámte sa s novým Mercedes-Benz Vito

Mercedes-Benz Vito, všestranné vozidlo, ktoré zvláda široké nasadenie na najrôznejších pozíciách, dostalo novú rodinu motorov a nové online schopnosti. Vďaka tomu bude účinnejšie, výkonnejšie a úspornejšie než kedykoľvek predtým a do správy vozidlového parku prinesie nové možnosti.

Významnou novinkou je nový štvorvalcový dieselový motor OM 654, ktorý pri rovnakom výkone citeľne znižuje emisie a spotrebu. Technológia motora kombinuje hliníkový blok a oceľové piesty, proces spaľovania v stupňovitej priehlbine, ako aj povrchovú úpravu dotykových plôch technológiou NANOSLIDE®, ktorá znižuje trenie vnútri motora.

Mercedes-Benz Vito

Mercedes-Benz Vito

Nové motory spolupracujú s novou automatickou 9-stupňovou prevodovkou 9G-TRONIC a ich výkon smeruje sériovo na zadné kolesá. Na želanie sa dodáva pohon všetkých kolies 4MATIC. Vodič si prepínačom jazdných režimov DIRECT SELECT môže upravovať charakteristiky vozidla.

Technologický základ vytvára zabudovaná SIM karta s komunikačným modulom LTE. Od leta 2019 tak budú k dispozícii balíky na optimalizovanú podporu vozidla, zjednodušenú komunikáciu v rámci autoparku, digitalizované záznamy, zefektívnený manažment autoparku, efektívnejšie analyzovanie štýlu jazdy vodiča, prinášajú mobilné ovládanie vozidla ako aj vylepšené dátové rozhranie.

Mercedes-Benz Vito

Z hľadiska bezpečnosti je model Vito vybavený asistenčnými systémami, medzi ktoré sériovo patrí asistent sledovania pozornosti, ako aj asistent jazdy pri bočnom vetre, ktorý takmer úplne kompenzuje vplyvy nárazov vetra. Na želanie sú dostupné: aktívny asistent parkovania, asistent výstrahy pri nedostatočnom odstupe, asistent sledovania mŕtveho uhla, asistent udržiavania v jazdnom pruhu či PRE-SAFE, ktorý chráni cestujúcich pri hroziacom náraze zozadu.

Mercedes-Benz Vito

Mercedes-Benz Vito

Možnosti individuálnych úprav podľa konkrétnych potrieb majiteľov vozidiel takmer nepoznajú obmedzenie. Na výber sú rôzne kombinácie dverí, okien či počtu sedadiel. Ložný priestor možno vybaviť drevenou podlahou, systémom koľajničiek na ukotvenie nákladu, upevňovacími koľajnicami na bočnej stene a vnútornými obloženiami, čo mu dodáva maximálnu funkčnosť.

Mercedes-Benz Vito ponúka rôzne modelové varianty. Vito Mixto spája výhody skriňového vozidla a modelu Tourer. Vito Tourer sa potom rozdeľuje na funkčný model Vito Tourer BASE, všestrannú verziu Vito Tourer PRO a prémiovú verziu Vito Tourer SELECT. Týmto spôsobom vzniká kompletná rodina vozidiel Tourer pre všetky druhy prepravy osôb.

Mercedes-Benz Vito s tromi variantmi dĺžky v kompaktnom (4,90 m), dlhom (5,14 m) a extra dlhom vyhotovení (5,37 m) ponúka široký výber. Okrem toho sa stredne veľký van dodáva v rozličných hmotnostných variantoch až do najväčšej prípustnej celkovej hmotnosti medzi 2,7 a 3,2 tony.


Zdroje: Tlačová správa Daimler

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?