Výrobca 3D tlačiarní AP Works ponúka tlačiareň na sériovú výrobu

Taufkirchen apríl 2016 – Firma Airbus APWorks, dcérska spoločnosť Airbus Group prevzala dodávku a spustila výrobu využívajúcu systém 3D tlače MetalFAB1 3D od Additive Industries. APWorks sa špecializuje na výrobu priemyselných aplikácií v širokom spektre odvetví.

Systém MetalFAB1 ponúka výrazné vylepšenia týkajúce sa reprodukovateľnosti, produktivity a flexibility a spoločnosť APWorks jeho prostredníctvom urobila veľký krok smerom k realizovaniu sériovej výroby pre svojich klientov.

„MetalFAB1 od Additive Industries bol jasnou voľbou, pretože ponúka výrazné zvýšenie produktivity a efektivity v porovnaní s inými systémami, ktoré sú v súčasnosti na trhu,“ vysvetľuje Joachim Zettler, výkonný manažér APWorks.

Zvýšenie produktivity nie je iba zásluhou multilaserového systému. Systém MetalFAB1 je modulárny systém obsahujúci hlavné výrobné moduly, napríklad tepelné spracovanie a spracovanie práškov jedným strojom.

MetalFAB1 je prvý integrovaný systém aditívnej výroby, ktorý ponúka prvky presahujúce možnosti aditívnej výroby: nachádzajú sa v ňom tiež moduly na znižovanie napätia pri tepelnom spracovaní a automatizovanej manipulácii so stavebnými doskami a ich skladovaní. To všetko je integrované v jednom systéme.

„V prípade systému Metal FAB1 bolo našim prvotným cieľom uskutočniť revolúciu procesu aditívnej výroby,“ hovorí d Daan Kersten, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Additive Industries. „Po vytvorení úplne prvého systému ho konečne môžeme vidieť v činnosti pri sériovej aplikácii. Naša úloha bola splnená.“

„Sme presvedčení, že MetalFAB1 nám umožní zlepšiť konzistentnosť výrobkov ako aj zvýšiť produktivitu. To sa zreteľne odrazí aj vo významnom znížení nákladov na výrobu,“ dodáva Zettler. „Tešíme sa, že systém MetalFAB1 je už dostupný online a my môžeme zvyšovať produkciu a spúšťať sériovú výrobu pre klientov, ktorými sú spoločnosti z oblasti robotiky a automobilového priemyslu.“ Aditívna výroba už spravila veľký krok od výroby prototypov k malej sériovej výrobe. Teraz sa posúvame ešte o krok ďalej.“

Zdroj: additivemanufacturing.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?