Volvo testuje bezkľúčovú aplikáciu odomykania cez Bluetooth

Výrobca áut Volvo sa chystá otestovať vo Švédsku novú aplikáciu pre mobilné telefóny, ktorá by mala podľa spoločnosti nahradiť kľúč od automobilu.

Aplikácia založená na technológii bluetooth dokáže ovládať zámky na dverách a naštartovať a vypnúť motor. Ako sa spoločnosť vyjadrila pre BBC, vo interiéri automobilov však budú použité aj doplňujúce bezpečnostné opatrenia.

Aplikácia tiež umožňuje majiteľom vozidiel deliť sa o „digitálny kľúč“ s ďalšími vodičmi, takže pred požičaním vozidla bude stačiť stiahnuť si kľúč. Ak bude testovanie úspešné, aplikácia by mala prísť na trh budúci rok. Volvo bude naďalej ponúkať klasické kľúče tým zákazníkom, ktorí o ne prejavia záujem.

Potenciálne problémy akými sú napríklad strata telefónu alebo životnosť batérie sú už teraz realitou moderného života, uviedol Martin Rosenqvist, riaditeľ nových technológií a služieb v spoločnosti Volvo.

Expert na kyberbezpečnosť, profesor Alan Woodward, však varoval, že bluetooth predstavuje z bezpečnostného hľadiska riziko, keďže technológia bola pôvodne vyvinutá ako náhrada káblov na krátky dosah.

„Aby ich bolo možné zmierniť potenciálne útoky, vývojári si musia byť vedomí tejto hrozby.“

 

Zdroj: bbc.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?