Volkswagen Slovakia predstavil plán do budúcnosti

Najväčší slovenský výrobca automobilov Volkswagen Slovakia (VW SK) má pred sebou kľúčový rok, počas ktorého sa rozhodne o jeho budúcnosti.  VW SK preto predstavil Plán 2025 a zároveň zverejnil výsledky spoločnosti za rok 2018.

Cieľom vedenia podniku je uchádzať sa o ďalší model pre bratislavský závod, ktorý by dlhodobo zabezpečil pracovné miesta. Plán 2025 je iniciatíva spájajúca všetky aktivity Volkswagen Slovakia, ktoré pomáhajú zvýšiť atraktivitu a konkurencieschopnosť spoločnosti pri rozhodovaní o pridelení výroby nového produktu na koncernovej úrovni.

„Našou úlohou je sústrediť sa po fáze obrovských investícií a viacerých nábehov na sériovú výrobu s jasným zreteľom na cieľ značky, zvýšiť efektivitu podniku do roku 2025 o 30 %, uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo VW SK.

Ďalším pilierom sú priemyselné vzťahy a spoluzodpovednosť sociálnych partnerov za budúcnosť spoločnosti.

„Veríme, že spoločne dosiahneme takú dohodu, vďaka ktorej zostaneme aj naďalej dobrým a sociálnym zamestnávateľom a zároveň budeme stabilným a konkurencieschopným partnerom pre našich koncernových zákazníkov,“ dodal Dr. Grünberg.

Volkswagen

Volkswagen

V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia vyrobili v minulom roku 408 208 vozidiel. Ako novinky do produktového portfólia pribudli tretia generácia Volkswagen Touareg a úplne nový model Audi Q8.

Zároveň v Bratislave vyprodukovali 383 640 prevodoviek, v Martine 33,6 milióna komponentov pre prevodovky, podvozky a motory a v Stupave 9 750 nástrojov pre výrobu vozidiel.  

Obrat spoločnosti Volkswagen Slovakia dosiahol v roku 2018 celkovo 10,4 mld. eur a zisk pred zdanením 301 mil. eur. Od svojho vzniku investoval VW SK na Slovensku vyše 4,5 mld. eur. V predchádzajúcich rokoch smerovali významné investície do výroby a rozširovania závodu.

Po nábehových rokoch sa spoločnosť aktuálne sústreďuje na sériovú produkciu a štandardizáciu výrobných procesov. Tomu zodpovedá výška investícií v roku 2018 na úrovni 181 mil. eur.   

Vyše 99 % obratu z výroby vozidiel bolo exportovaných do viac ako 150 krajín celého sveta. Najväčší objem dodávok smeroval do Číny (22 %), USA (18 %) a do Nemecka (14 %). VW SK nakúpil vlani od slovenských dodávateľov materiál pre výrobu vozidiel v hodnote 2,5 mld. eur.

Priemerný hrubý mesačný príjem vzrástol na 1 954 eur, čo predstavuje o 93 % viac v porovnaní s priemernou hrubou mesačnou mzdou v národnom hospodárstve. Za benefity zaplatí zamestnávateľ ročne ďalších takmer 2 000 eur na zamestnanca.


Tlačová správa Volkswagen Slovakia

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?