Ultrazvukové priemyselné čistiace zariadenia

Čo sú tieto čističe a kde ich môžeme využiť?

Ultrazvukové priemyselné čistiace zariadenie NPS

Čistiace zariadenia rady NPS predstavujú nové možnosti využitia v rôznych odvetviach priemyslu. Čistenie v ťažkom priemysle, automotive, potravinárstve, zdravotníctve a kdekoľvek kde oceníte unikátnu technológiu ktorá navýši efektivitu Vášho biznisu.

Syntéza – technickosť, priateľskosť obsluhy

Dizajn ultrazvukovej čističky NPS odráža požiadavky, ktoré boli vývojovým tímom spoločnosti NOTUS definované v úvodnej analytickej fáze projektu. Zaoberali sme sa ergonómiou, funkciami, užívateľským komfortom, technologickými postupmi, prístupnosťou servisných uzlov, expedičnými súvislosťami, atď.
Finálne znenie produktu je navrhnuté tak, aby plne odrážalo vyššie uvedené aspekty.

Technické parametre zariadenia – NPS80 Pro

Modulárne riešenie

Zariadenia sú navrhnuté tak aby bolo možné vyskladať komplexný čistiaci proces, ktorý okrem ultrazvukového čistenia obsahuje aj oplach dielov, ich pasiváciu a následné sušenie.
Jednotlivé operácie čistiaceho procesu je možné meniť alebo dopĺňať podľa požadovaného technologického postupu resp. podľa požadovanej výstupnej kvality dielov.

Dizajn

S ohľadom na širokospektrálne možnosti využitia technológie ultrazvukového čistenia v priemysle a podpory tejto technológie ako celku, bolo jedným z cieľov pri tvorbe dizajnu dosiahnuť moderného a atraktívnejšieho výrazu, ako býva v tejto kategórii priemyselných zariadení bežné, ktorý by ju postavil bližšie k rodine domácich spotrebičov a oslovil tak široké spektrum odbornej i laickej verejnosti.

Ovládací panel je umiestnený v sklone, aby bol obsluhe lepšie prístupný. Z dôvodu vysokej odolnosti a trvanlivosti je zariadenie vyrobené z nekorodujúcej ocele, kombinuje povrch prírodný a balutinovaný. Vaňa je preto súčasťou horného lemu vonkajšieho opláštenia, aby nedochádzalo k zatekaniu čistiacej substancie do útrob
zariadenia a následným poruchám. Unikátnym prospešným prvkom ultrazvukových zariadení NPS je integrovaná signalizácia v podobe loga spoločnosti, ktorá aj na väčšiu vzdialenosť od zariadenia obsluhe farebne zobrazuje, ak je čistička v pracovnom alebo poruchovom móde alebo je pripravená k ďalšiemu pracovnému cyklu.

 

Využitie

Ultrazvukové čistenie aj v dnešnej dobe predstavuje neoddeliteľnú súčasť priemyselného čistenia, a je to jeden z najdokonalejších spôsobov ako vyčistiť a dokonale odmastniť tvarovo zložité súčiastky a ťažko dostupné miesta. Pre dosiahnutie najvyššej kvality čistenia sa táto technológia používa výlučne hlavne v optickom a elektrotechnickom
priemysle.

Výsledky čistenia ultrazvukom

Viac informácií o produktoch spoločnosti NOTUS – POWERSONIC nájdete TU.

 

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti NOTUS – POWERSONIC s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: