Toyota vyvíja nové digitálne technológie

Je zrejmé, že čoraz viac automobilových spoločností si uvedomuje, že automobilky ako ich poznáme už nebudú dlho existovať. Časy sa menia a Toyota Connected je sesterská spoločnosť Toyota, ktorá sa venuje zberu a analýze informácii, ktoré uľahčia vodičom život.

Toyota Connected, ktorej centrála je v americkom Texase, má dva odlišné ciele – poskytnúť unikátne služby a posielať informácie analytikom pre podporu a vývoj ďalších doplnkových služieb. Toyota dokonca rozšírila partnerstvo s Microsoftom a spolu plánujú vyvinúť pre vodičov ďalšie unikátne služby.

Aj keď to môže zatiaľ môže znieť neurčito a vágne, Toyota už poskytla niekoľko konkrétnych príkladov, kam sa táto spoločnosť bude uberať. Bude sa jednať o rozpoznávanie tváre keď bude majiteľ auta s plnými rukami kráčať ku kufru automobilu – systém jeho tvár identifikuje a automaticky otvorí kufor. Ďalej budú automobily spolupracovať a odosielať dáta do centrály, ktorá následne vodičom rozošle informácie napr. o zablokovaných cestách a automaticky ich navedie na najkratšiu obchádzku.

Čo je však asi najzaujímavejšie je riešenie parkovania. Toyota uvádza, že napríklad keď prídete na parkovisko letiska, systém Vás priamo navedie na voľné parkovacie miesto. Už žiadne krúženie a hľadanie miest po parkoviskách.

Je toho však podstatne viac ako parkovacie miesta a rozoznávanie tváre. Toyota plánuje vyvinúť unikátne služby vrátane inteligentnej integrácie v mestách a mnohých ďalších služieb na zvýšenie bezpečnosti a navigácie. Podobný vývoj môžeme v blízkej budúcnosti očakávať aj od ďalších automobilových spoločností, avšak Toyota spravila naozaj prelomový krok.

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?