Tesla rýchlo napreduje

Tesla minulý rok utratila 1,6 miliardy dolárov do vývoja a zlepšovania procesov a pripravuje sa na sériovú výrobu nového elektromobilu Model 3, ktorá má odštartovať 31. Marca. Zmeny vo firme sú obrovské.

Tesla je pripravená na prechod z výroby desiatok tisíc elektromobilov ročne v hodnote 80,000 dolárov na niekoľko stoviek tisíc elektromobilov v hodnote 35,000 dolárov – predpokladá sa, že Model 3 bude veľký úspech.

Akcie Tesly vyskočili o 45% nahor potom čo Musk, generálny riaditeľ spoločnosti, po dlhom meškaní uistil investorov, že spoločnosť bude vyrábať nové luxusné SUV Model X. Karosérie oboch modelov Modelu S a Modelu X sú vyrobené z hliníka, ktorý je dvakrát drahší ako oceľ, ale podstatne ľahší. Znižovanie hmotnosti na elektromobiloch umožní dlhší dojazd batérie, avšak nájdenie zlatej strednej cesty medzi cenou a výkonom je podstatné pre sériovo vyrábané automobily.

Tesla v roku 2016 expandovala a zvýšil sa jej počet zamestnancov o 29% na 13058 z menej ako 900 zamestnancov v roku 2010. Spoločnosť vybudovala aj niekoľko pracovísk veľkých ako futbalový štadión. Evidentne, Tesla bude kľúčový hráč vo výrobe elektromobilov.

Zdroj: industryweek

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona. Ochrana osobných údajov 

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: