Tesla rýchlo napreduje

Tesla minulý rok utratila 1,6 miliardy dolárov do vývoja a zlepšovania procesov a pripravuje sa na sériovú výrobu nového elektromobilu Model 3, ktorá má odštartovať 31. Marca. Zmeny vo firme sú obrovské.

Tesla je pripravená na prechod z výroby desiatok tisíc elektromobilov ročne v hodnote 80,000 dolárov na niekoľko stoviek tisíc elektromobilov v hodnote 35,000 dolárov – predpokladá sa, že Model 3 bude veľký úspech.

Akcie Tesly vyskočili o 45% nahor potom čo Musk, generálny riaditeľ spoločnosti, po dlhom meškaní uistil investorov, že spoločnosť bude vyrábať nové luxusné SUV Model X. Karosérie oboch modelov Modelu S a Modelu X sú vyrobené z hliníka, ktorý je dvakrát drahší ako oceľ, ale podstatne ľahší. Znižovanie hmotnosti na elektromobiloch umožní dlhší dojazd batérie, avšak nájdenie zlatej strednej cesty medzi cenou a výkonom je podstatné pre sériovo vyrábané automobily.

Tesla v roku 2016 expandovala a zvýšil sa jej počet zamestnancov o 29% na 13058 z menej ako 900 zamestnancov v roku 2010. Spoločnosť vybudovala aj niekoľko pracovísk veľkých ako futbalový štadión. Evidentne, Tesla bude kľúčový hráč vo výrobe elektromobilov.

Zdroj: industryweek

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?