Tesla dosiahla míľnik. Vyrobila 100-tisíc kusov Modelu 3

Automobilke trvalo niekoľko rokov, kým predala 100-tisíc kusov Modelu S a Modelu X. Dnes však iba rok po pomalom štarte produkcie Tesla dosiahla míľnik 100-tisíc vyrobených kusov Modelu 3. To nie je iba rýchlejšie, než iné vozidlá Tesly. Je to rýchlejšie, než akýkoľvek model elektromobilu v histórii.

Model 3 výroba je konzistentne na 5-tisíc kusoch týždenne

Tesla začala tento štvrťrok silno s produkciou vyše 11,5-tisíc vozidiel, vrátane viac než 7400 kusov Modelu 3 v prvých jedenástich dňoch. To je cez 1000 vozidiel denne. Na rozdiel od predchádzajúceho kvartálu sa automobilke podarilo udržať priemernú produkciu z minulého kvartálu.

To umožnilo automobilke vyrobiť 100-tisíc kusov Modelu 3. Je to dôležitý míľnik pre Teslu, ktorá sa transformovala z relatívneho niche automobilky na masového výrobcu s Modelom 3.

Model 3 za 35-tisíc dolárov (30-tisíc eur)

Prechod bude dokončený, keď Tesla dokončí základnú verziu Modelu 3 za cenu 35-tisíc dolárov (30-tisíc eur), čo sa očakáva koncom roka. Trh sa teraz pozerá na produkčnú mieru Tesly, aby bola čo najvyššia, keď bude vozidlo dostupné. Očakáva sa totiž, že rozšíri dopyt pre elektromobily.

Na rozdiel od množstva automobiliek je Tesla teraz veľmi dobre umiestnená na to, aby zachytila dopyt po elektromobiloch. Bude mať k tomu k dispozícii najväčšiu továrňou na batérie vo svete a svoje know-how v odvetví elektromobiloch.

V Severnej Amerike je vidieť Model 3 už celkom dlho. Množstvo z nich je najmä v Kalifornii, avšak musíme oceniť tieto míľniky, pretože takéto úspechy prinášajú elektromobily do mainstream povedomia.

Je možné, že o rok bude Model 3 pravdepodobne najpopulárnejší elektromobil na svete v kumulatívnom objeme so širokou maržou. Zvyšok odvetvia snáď sleduje pozorne a bude akcelerovať svoj vlastný program elektromobilov.

Tesla už teraz vyrába elektromobily vo vyššej miere než akákoľvek iná automobilka bez akýchkoľvek znakov zmeny. Možno by sa tradičné automobilky mali pozrieť na tento míľnik a vlastné snahy a prehodnotiť aký objem plánujú pre vlastné programy.

zdroj fotografie: electrek.co


zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 6
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?