Techsummit 2019 sa venoval kybernetickej bezpečnosti

Dvojdňová konferencia Techsummit priniesla v poslednom májovom týždni diskusie a vystúpenia zahraničných a domácich expertov z oblasti kybernetickej bezpečnosti, umelej inteligencie, Priemyslu 4.0 a Smart Cities.

Kybernetickú bezpečnosť možno považovať za rozlišovací prvok, značku kvality pre digitálne služby,“ vyhlásil Massimiliano Aschi, vedúci špecialista IT bezpečnosti Talianskej pošty.

Kybernetickej bezpečnosti je nutné venovať extrémnu pozornosť, pretože môže byť narušená na mieste, kde by ste to nečakali,“ varoval na Techsummite Andrej Aleksiev z izraelskej firmy Check Point špecializovanej na túto oblasť.Techsummit 2019

V rámci etického hackingu sa expertom tejto firmy napríklad podarilo pridať nález na snímku vygenerovanú CT prístrojom v konkrétnej nemocnici či dostať pod kontrolu osvetlenie inteligentnej budovy.

Čo je smart, to je hacknuteľné,“ povedal A. Aleksiev účastníkom Techsummitu v súlade s príslovím, že ak ste kladivo, všetko je pre vás klinec. „Smart city je hacked city,“ vyhlásil na margo z hlavných tém konferencie.

Atraktívni medzinárodní spíkri, rekordná účasť

V tomto roku konferenciu spoluorganizovala The AdWisers – strategická poradná skupina, ktorá sa špecializuje na internacionalizáciu, inovácie a procesy dosahovania líderstva.

Skupina pomohla získať do Bratislavy špičkových rečníkov z celého sveta vrátane súčasných a bývalých reprezentantov ministerstiev, orgánov OSN a Európskej komisie a medzinárodných inovátorov.

Na štvrtom ročníku Techsummitu sa dovedna zúčastnilo rekordných približne 400 záujemcov zo súkromných firiem, škôl, inštitúcií štátnej správy a samosprávy a ďalších oblastí.

Jej súčasťou boli tiež výstava s prezentáciami domácich firiem a osobitne organizovaný B2B matching, v rámci ktorého prebehlo približne 160 dvojstranných rokovaní. Účastníci konferencie prišli okrem Slovenska aj z ďalších 18 krajín.Techsummit 2019

Jedným z atraktívnych bodov programu bol aj príspevok Radoslava Daniláka zo spoločnosti Tachyum, jedného z najznámejších slovenských inovátorov, ktorého práca na vývoji novej architektúry čipov má celosvetový význam.

Zavedenie čipov s výrazne lepšou energetickou bilanciou by malo byť impulzom najmä pre oblasť umelej inteligencie. Pripomenul odhady, podľa ktorých by o päť rokov mali činnosti spojené s UI generovať až 50 % HDP vyspelých krajín, a tiež fakt, že v online prostredí je čoraz bežnejšie generovanie výstupov umelou inteligenciou.

Platforma pre komunitu inovátorov a podpora partnerov

Techsummit vo svojom štvrtom ročníku potvrdil silnú pozíciu na mape podujatí venovaných inováciám a technológiám.

„Máme ambíciu kreovať komunitu expertov a lídrov motivovaných umiestniť náš stredoeurópsky región do ligy tých, ktorí spoluurčujú smery technologického vývoja a prispievajú k nim vlastnými inovatívnymi kapacitami,“ uviedol Davy Čajko, riaditeľ spoločnosti Future Proof, ktorá konferenciu organizuje.

Ohlas konferencie Techsummit rastie každý rok, čo dáva jej organizátorovi dôvody na optimizmus. Popri tom však D. Čajko vníma nízku angažovanosť a podporu verejnej správy.


Viac informácií na www.techsummit.sk/2019

Zdroje:Tlačová správa Techsummit

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?