Automobilka Škoda Auto spustila
v Kvasinách sériovú výrobu nového SUV Kodiaq

Česká automobilka Škoda Auto spustila v závode v Kvasinách na Rychnovsku sériovú výrobu veľkého športovo-úžitkového auta Kodiaq. Ako uviedla automobilka, prví zákazníci dostanú objednané vozidlá vo februári budúceho roka. Cena sa začína na úrovni 678.000 Kč (25.092 eur). Informoval o tom server novinky.cz.

Podľa hovorcu firmy Jozefa Baláža s modelom Kodiaq vstupuje Škoda do celosvetovo najrýchlejšie rastúceho automobilového segmentu. Závod Kvasiny, v ktorom Škoda Auto momentálne rozširuje výrobu a prijíma nových zamestnancov, okrem toho produkuje aj modely Superb, Yeti a od tohto roka pre španielsky Seat vyrába SUV model Ateca.

SUV Kodiaq Škoda
V Číne, ktorá je pre Škodu Auto najväčším trhom, počíta firma so začatím výroby v 2. štvrťroku budúceho roka. Neskôr by sa mala objaviť aj verzia kupé. K dispozícii bude určite pre čínsky trh, ale automobilka zvažuje aj nasadenie v Európe.

Kodiaq ponúka pri dĺžke 4,7 metra a šírke 1,9 metra batožinový priestor so základným objemom 720 litrov. Vďaka tretiemu radu sedadiel bude Kodiaq ako prvá Škoda ponúkať až sedem miest na sedenie.

Vlani vyrobila Škoda Auto viac než milión vozidiel. V Česku má tri závody, okrem toho vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku, v Indii, na Ukrajine a v Kazachstane. Celkovo zamestnáva okolo 26.600 ľudí.

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: freshmagazine.eu;  fotografia v článku: iDNES.cz

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?