Svet podľa Intelu

Predstaviteľ Intelu Brian Krzanich na víkendovej show CES (Consumer electronic show) prezentoval množstvo nových technológii od tejto spoločnosti a načrtol víziu budúcnosti priemyslu.

„Je tu rastúca tendencia v zastúpení technológií, ktoré sú transformatívne, neobvyklé a dostupné.“ povedal na CES pred publikom. „S ľuďmi, ktorí uprednostňujú zážitky pred produktmi, technológie od Intelu budú poskytovať nové skvelé zážitky a hlavne vylepšia svet v ktorom žijeme.“

Trendy sa posúvajú zo sveta, v ktorom dominujú PC, notebooky a mobilné telefóny do sveta v ktorom technológia dokáže zlepšiť ľudské zážitky, od televízie a hudby cez medicínu až po šport a zábavu.

Diváci športu si budú môcť prenosy vychutnať z mnohých pohľadov alebo v 3D prostredí a dokonca sa budú môcť nachádzať na úrovni hracej plochy.
Krzanich na show predviedol množstvo živých demonštrácií týkajúcich sa senzorov, dronov, zábavy a interaktívneho sledovania živých prenosov športu.

Jedna z najpresvedčivejších demonštrácií bola s novým typom drona, tzv. Typhoon H, ktorý má šesť rotorov, 360° technológiu ovládania a CGO3+ kameru s 12 megapixelmi a 4K videom. Dron navyše disponuje skladacím podvozkom na pristávanie a detekciou prípadných kolízií, vďaka novej technológii Intel RealSense. Počas živej prezentácie tohto drona, sa na umelom horskom prostredí pohyboval cyklista, ktorého tento dron kameroval najprv z predu, potom zozadu a nakoniec na drona zhodili strom, ktorému sa vďaka technológii RealSense dokázal úspešne vyhnúť. Tento dron by mal byť k dispozícií v prvej polovici roka 2016 za 1,799 dolárov.

Intel je na ceste k výrazným zmenám a táto spoločnosť sa snaží zamerať na svet v budúcnosti, ktorý je ešte stále len v predstavách.


Zdroj: technewworld: Titulný obrázok: forbes

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?