Svet podľa Intelu

Predstaviteľ Intelu Brian Krzanich na víkendovej show CES (Consumer electronic show) prezentoval množstvo nových technológii od tejto spoločnosti a načrtol víziu budúcnosti priemyslu.

„Je tu rastúca tendencia v zastúpení technológií, ktoré sú transformatívne, neobvyklé a dostupné.“ povedal na CES pred publikom. „S ľuďmi, ktorí uprednostňujú zážitky pred produktmi, technológie od Intelu budú poskytovať nové skvelé zážitky a hlavne vylepšia svet v ktorom žijeme.“

Trendy sa posúvajú zo sveta, v ktorom dominujú PC, notebooky a mobilné telefóny do sveta v ktorom technológia dokáže zlepšiť ľudské zážitky, od televízie a hudby cez medicínu až po šport a zábavu.

Diváci športu si budú môcť prenosy vychutnať z mnohých pohľadov alebo v 3D prostredí a dokonca sa budú môcť nachádzať na úrovni hracej plochy.
Krzanich na show predviedol množstvo živých demonštrácií týkajúcich sa senzorov, dronov, zábavy a interaktívneho sledovania živých prenosov športu.

Jedna z najpresvedčivejších demonštrácií bola s novým typom drona, tzv. Typhoon H, ktorý má šesť rotorov, 360° technológiu ovládania a CGO3+ kameru s 12 megapixelmi a 4K videom. Dron navyše disponuje skladacím podvozkom na pristávanie a detekciou prípadných kolízií, vďaka novej technológii Intel RealSense. Počas živej prezentácie tohto drona, sa na umelom horskom prostredí pohyboval cyklista, ktorého tento dron kameroval najprv z predu, potom zozadu a nakoniec na drona zhodili strom, ktorému sa vďaka technológii RealSense dokázal úspešne vyhnúť. Tento dron by mal byť k dispozícií v prvej polovici roka 2016 za 1,799 dolárov.

Intel je na ceste k výrazným zmenám a táto spoločnosť sa snaží zamerať na svet v budúcnosti, ktorý je ešte stále len v predstavách.


Zdroj: technewworld: Titulný obrázok: forbes

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.
Ochrana osobných údajov 

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: