Súťaž študentov strojníckych fakúlt "Ako ošúpať banán inak ako ručne" pozná víťazov

Prvý ročník súťaže o top inovačný tím študentov strojníckych fakúlt „Ako ošúpať banán inak ako ručne“ vyhlásila spoločnosť SOVA Digital v partnerstve s Asociáciou priemyselných zväzov v apríli tohto roku. Zapojili sa do nej študentské tímy zo strojníckych fakúlt Žilinskej univerzity v Žiline, STU v Bratislave a TU v Košiciach.

Víťazom súťaže sa stal inovačný tím „Φškusov“ zo SjF Technickej univerzity v Košiciach v zložení: Ivana Mazúrová, Juraj Mazúr, Patrik Kováčik.

Finále a ocenenie víťazov sa konalo na prvom stretnutí R&D lídrov výskumno-vývojových centier priemyselných firiem SR, 23. a 24. mája v hoteli Chopok v Demänovskej doline.

„Ako ošúpať banán inak ako ručne“

Zámerom organizátora súťaže je prepájanie škôl s praxou, kooperácia R&D centier s mladými talentami, ale aj aktívna podpora a propagácia zaujímavých príbehov mladých ľudí s technickým vzdelaním.Pretože jedným z najväčších problémov praxe je dnes nedostatok absolventov škôl s technickým vzdelaním.

Potreba zvýšenia vzdelávania v technických predmetoch je viac ako naliehavá. S ich výučbou je potrebné začať už na základných školách a rozvíjať ich na ďalších stupňoch vzdelávania,“ informoval o dôvodoch a motívoch vyhlásenia súťaže Martin Morháč, predseda predstavenstva SOVA Digital.

Súťaž prebiehala v dvoch kolách – fakultnom a celoslovenskom. Úlohou súťažných tímov bolo vymyslieť inovačné riešenie na zadaný technický problém. Súťažnou úlohou prvého ročníka bolo zadanie, ktoré sa skrýva v názve súťaže, „Ako ošúpať banán inak ako ručne“.

Víťazi fakultných kôl získali, okrem vecných cien a vstupu na inovačný workshop, postup do celoslovenského finále spojený s príležitosťou stretnutia s TOP R&D lídrami Slovenska na dvojdňovom pobyte, a možnosť výhry vo výške 1 500 eur. Finalisti odprezentovali svoje projekty pred R&D lídrami, ktorí vybrali absolútny víťazný tím.

„Ako ošúpať banán inak ako ručne“

Invencia a prístup študentov k riešeniam zadania bol na vysokej úrovni. Zaujali reálne prototypy zariadení, ale aj samotné prezentácie riešení,“ zhodnotil prvý ročník súťaže Vladimír Švač, špecialista pre inovačný manažment spoločnosti SOVA Digital.

Súťaž z pohľadu študentov zhodnotila členka víťazného tímu Ivana Mazúrová z košickej Technickej univerzity: „Chceli sme zistiť na čo všetko máme. Súťaž nám dala veľa skúseností, nových kontaktov. Podporila v nás vlastnú kreativitu. Spojila nás nielen s R&D lídrami, ale aj nás študentov navzájom.


Viac informácií o súťaži nájdete na www.sova.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?