Spotrebitelia energie si budú môcť vyberať odkiaľ ju budú čerpať

Ak by ste si mohli vybrať odkiaľ budete čerpať energiu, vybrali by ste si obnoviteľné zdroje? Čoskoro to môže byť realita so spoločnosťou WattTime. WattTime je nezisková spoločnosť, ktorá sa zaoberá distribúciou energie a spúšťa testovací program pre Chicago, kde bude ponúkať spotrebiteľom možnosť vybrať si pôvod energie, ktorú práve používajú.

Keď si teraz zapnete svetlo, jeho energia je ťahaná zo spoločnej rozvodne, ale možno ste nevedeli, že zdroje pre túto rozvodňu sa menia zhruba každých 5 minút (platí pre USA) – môžete byť práve napájaný na uhoľnú elektráreň alebo práve ekologickú solárnu elektráreň.

Čoskoro sa to môže zmeniť, WattTime systém používa cloudovú analýzu, ktorá monitoruje odkiaľ je práve zdroj z rozvodne napájaný a súčasne ekologický vplyv tohto zdroja.

Tento softvér potom využíva integrovaný vypínač na spotrebiče v závislosti zmene na zdroja rozvodne. Keď napríklad softvér zistí, že aktuálne je do vašej domácnosti privádzaný prúd zo solárnej energie, spustia sa niektoré spotrebiče, ktoré si zákazník nastaví.

Nie je to úplne najnovšia technológia, ale spoločnosť WattTime sa snaží, aby sa rozšírila medzi spotrebiteľov. Momentálne sa testuje v Chicagu a keď sa osvedčí, integruje sa už budúci rok do 3 miliónov domácností. A to bude len začiatok. Svitá zeleným energetickým zdrojom na svetlé časy?

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?