Spoločnosť Hermes dostala nové elektrické dodávky

V rámci otvorenia logistického centra Hermes v Hamburgu odovzdala divízia Mercedes-Benz Vans spoločnosti prvých 20 kusov sériovo vyrábaných modelov eVito, ako aj prvých osem pilotných vozidiel eSprinter. Modely eVito doplnia vozidlá, ktoré sa už teraz používajú v pilotných mestách Stuttgart a Hamburg na prepravu tovaru na poslednom kilometri.

Spomenuté dodávky sú okrem toho reprezentatívnou súčasťou strategického partnerstva medzi divíziou Mercedes-Benz Vans a spoločnosťou Hermes Germany, ktorého cieľom je vývoj technológií a služieb v oblasti autoparku poskytovateľa logistických a obchodných služieb.

spoločnosť Hermes

spoločnosť Hermes

Výraznú podporu spolupráce spoločností Daimler a Hermes prinesie zámer ZUKUNFT.DE podporovaný spolkovým ministerstvom dopravy a digitálnej infraštruktúry s cieľom elektrifikácie prepravy balíkov na takzvanom „poslednom kilometri“ (last mile delivery).

Ten sa pod vedením mesta Hamburg realizuje v Bádensku-Württembersku, Hamburgu a Hessensku. Spoločnosť Hermes Germany postupne nasadí až 1 500 elektrických dodávok značky Mercedes-Benz na prepravu balíkov. Tým sa dosiahne dlhodobý strategický cieľ, do roku 2025 doručovať balíky v 80 najväčších nemeckých mestách bez emisií.

eVito

eVito

Spolupráca zahŕňa aj spoločné vypracovanie konceptu efektívnej nabíjacej infraštruktúry v logistických centrách spoločnosti Hermes a IT-služieb na optimálne riadenie vozového parku elektrických vozidiel či na ich nasadenie do každodennej prevádzky.

„Spolupráca so spoločnosťou Hermes Germany nepredstavuje len ďalší krok v elektrifikácii našej ponuky, ale skvelý príklad toho, ako spolu s našimi zákazníkmi vyvíjame v zmysle stratégie Customer Co-Creation inovatívne riešenia prispôsobené konkrétnemu odvetviu,“ zdôrazňuje Klaus Maier, vedúci predaja a marketingu divízie Mercedes-Benz Vans.


Tlačová správa Daimler pre Prepriemysel.sk

Viac informácií na www.mercedes-benz.sk

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?