Smart senzory od ABB pre 4.priemyselnú revolúciu

Kto mi píše? Motor.

Svoje fitness náramky môžu mať odteraz aj motory. Podobne ako u ľudí budú sledovať a merať všetky dôležité „vitálne“ funkcie srdca priemyselných prevádzok.

Priemyselný fitness náramok, alebo smart senzor, ako ho nazývajú odborníci, od základu mení spôsob monitorovania a údržby motorov. Odbremení firmy od náročnej časovej stránky údržby a ušetrí aj financie.  Smart senzor od ABB zdravotný stav motora monitoruje priebežne a posiela o ňom informácie do riadiaceho centra.   Dokáže napríklad posielať aktualizácie o teplote,  o otrasoch, preťažení a ďalšie kľúčové informácie. Tie sa zozbierajú a spracovaním podľa nastavených algoritmov poskytnú detailný náhľad   zdravotného stavu motora.


Spracované údaje sa ďalej bezdrôtovo odošlú do cloudovej aplikácie ABB Ability. Ide o platformu s  vyše 180 digitálnymi riešeniami, ktorá analyzuje informácie z motora a premieňa ich do jednoduchého a pochopiteľného záveru. Podobne ako pri riadení cestnej premávky, aj tu znamená zelená farba “všetko je OK”, žltá značí problém, ktorý však môže počkať na svoje riešenie do najbližšej servisnej údržby a červená je znakom kritického problému, ktorý potrebuje okamžitú nápravu. Všetky informácie vie technik získať prostredníctvom smartfónu, tabletu i PC. V kritických situáciách senzor vysiela núdzovú správu technikovi automaticky. Toto inovatívne riešenie vreckovej veľkosti je možné inštalovať do nových ako aj starých systémov, navyše sa neobmedzuje len na motory ABB.

Nová éra diagnostiky na diaľku ponúka obrovské výhody: o 10% efektívnejšie využívanie elektrickej energie, zvýšenie životnosti motora o 30 %, zníženie neplánovaných prestojov vo výrobe až o 70 %. Úspora výdavkov je taká vysoká, že investícia sa firme vráti už v priebehu jedného roku. S novou technológiou sa aj konvenčný motor môže premeniť na “smart” motor  4. priemyselnej revolúcie.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti ABB

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: