SMART forease je symbolom mestskej elektromobility

Pri príležitosti 20. výročia od uvedenia predstaví značka smart na Parížskom autosalóne (4. až 14. októbra) nové koncepčné vozidlo. Elektrický, otvorený, dvojsedadlový koncept smart forease pre mestskú mobilitu je vyhotovený v minimalistickom štýle (redukovanom na to podstatné). Nadväzuje na úspešné štúdie smartov: prvá crossblade (2001) sa pre veľký ohlas dostala do malosériovej výroby a druhá forspeed (2011) predznamenala nástup mestskej elektromobility.

Koncept smart forease vychádza priamo zo sériového kabrioletu smart EQ fortwo a je tak plne funkčný a jazdiaci. Prináša otvorený interiér bez strechy so skráteným čelným sklom a dvomi okrúhlymi displejmi namiesto stredových ventilačných dýz v prístrojovej doske. Na žiarivú metalickú bielu farbu a bezpečnostnú bunku tridion v matnej striebornej farbe konceptu nadväzuje interiér s doplnkami v kontrastnej zelenej farbe „stream green“.

„Sviežo nekomplikovaným spôsobom sprostredkúva smart forease pôžitok z jazdy v meste a je symbolom mestskej elektrickej mobility bez kompromisov. Pretože smart v prípade pochybností vždy volí ten dôsledný prístup. Na konci je udržateľný pocit slobody počas jazdy,“ vysvetľuje Katrin Adt, od októbra nová vedúca značky smart.

Štúdia smart forease dostala aj dva bezpečnostné oblúky za sedadlami, elegantné kľučky plynulo zapustené do dverí a reproduktory poskytujúce dokonalý zvuk viditeľne integrované do zadnej steny kokpitu. 

                                                                                                                     Prinášame Vám fotogalériu 


Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovensko pre spoločnosť PrePriemysel.sk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?