Slovenská robotika dosahuje svetovú úroveň

Sučianska firma Robotec svojimi inovatívnimi riešeniami dobýva Európu

Firma Robotec sa už viac než 13 rokov profiluje ako stabilná, technologická firma, zameraná na robotizáciu a automatizáciu priemyselných aplikácií. Svoje zastúpenie má na slovenskom a českom trhu. Medzi hlavné oblasti aplikácií patri predovšetkým robotizácia oblúkového zvárania, robotická manipulácia a dopravníkové systémy ako aj robotické brúsenie. Robotec projektuje a dodáva komplexné technologické riešenia prispôsobené požiadavkám zákazníkov pre široké spektrum priemyselnej výroby.

Dlhoročné skúsenosti zo sofistikovaných projektov a vďaka expertíze pracovníkov spoločnosti Robotec sa firma radí medzi špičku nielen na slovenskom ale v celoeurópskom meradle.

V oblúkovom zváraní je to predovšetkým spojenie kľúčových prvkov robotizácie, technológie zvárania, konštrukcie zváracích prípravkov a tímu certifikovaných zváracích odborníkov čo robí Robotec výnimočným. Na robotických zváracích pracoviskách v novo otvorenom Centre aplikovaného výskumu (CAV) sa overuje a testuje zváranie konkrétnych dielov, vyrábajú sa prototypové série a tím špecialistov sa venuje výskumu procesov a nových inovatívnych výrobných postupov.

Ako_to_funguje_SK

Už niekoľko rokov je Robotec plnohodnotným partnerom subdodávateľov pre automobilový priemysel v celej strednej Európe. Predmetom dodávky sú kompletné originálne riešenia na kľúč. Jedná sa o automatizáciu vybraných výrobných procesov vrátane vlastnej konštrukcie periférnych zariadení, komponentov a prípravkov. Medzi najvýznamnejších automobilových partnerov v robotickom zváraní patria spoločnosti Lear corporation, Donghee, Dongwon ale aj Dura alebo spoločnosť Mahle.

Firma Robotec zabezpečuje okrem iného aj servis, školenia, poradenstvo a testy pri vylepšovaní zváracieho procesu. V roku 2015 spoločnosť dodala do závodov na Slovensku a v Čechách viac ako 56 zváracích robotov.

Zvaranie

Pri manipuláciách komplexnosť tímu Robotec, od konštruktérov, programátorov robotov až po PLC programátorov, umožňuje navrhovať a stavať celé linky spolu s výrobnou technológiou. Referencie z manipulačnej a dopravníkovej sekcie siahajú od automobilového priemyslu, cez všeobecné strojárstvo, hygienické produkty až po potravinárstvo. Medzi významných partnerov spoločnosti patrí okrem iných aj spoločnosť Volkswagen-Martin s výrobou komponentov pre prevodovky a podvozky, kde je inštalovaných viac ako 20 robotických pracovísk na obsluhu výrobných strojov a dopravníkové systémy ktoré slúžia na transport jednotlivých dielov. Roboty zakladajú diely do CNC strojov, obsluhujú práčky, meracie a testovacie stanice, vyhodnocujú kvalitu opracovania a triedia hotové súčiastky podľa zadaných kritérií.

Manipulacia

Ďalšou veľmi inteligentnou robotickou výrobnou technológiou vyvinutou v spoločnosti Robotec je robotické brúsenie. Táto technológia je považovaná za jeden z významných výsledkov práce výskumného a vývojového tímu firmy. Konateľ spoločnosti, pán Ivan Vallo sa vyjadril, že Robotec vniesol do tohto namáhavého a zdraviu škodlivého odvetvia automatizáciu ktorá predtým nemala obdobu. Dôkazom toho bol aj veľký úspech na výstave GIFA v Nemeckom Dusseldorfe kde riešenie robotického brúsenia zožalo veľký úspech a opäť posunulo spoločnosť o stupeň vyššie. Odvtedy spoločnosť inštalovala robotické brúsenie zvarov, oceľových a hliníkových odliatkov ako aj brúsenie hrán vo viacerých výrobných firmách na Slovensku a v Českej republike.

BrusenieCieľom firmy Robotec je neustále vylepšovať svoj produkt a prinášať zákazníkom inovatívne riešenia. Príďte sa aj vy pozrieť do Centra aplikovaného výskumu kde sa aktívne pracuje na napĺňaní tohto cieľa a kde je možné vidieť na vlastné oči technologický pokrok a inovácie v praxi.

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=”horizontal”]

[printfriendly]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?