Škoda predstaví elektromobil Vision iV

Nový elektrický crossover značky Škoda, ktorý disponuje svojím elegantno-športovým vzhľadom a čisto elektrickým pohonom.

Ostré črty tohoto modelu sú naozaj príťažlivé, vedeli by zviesť nejedného autičkára. Štvordverový crossover Vám ponúka excelentný pohľad na budúcnosť, jeho atletické telo v kombinácii s 22 palcovými aerodynamickými kolesami sú úžasné. Úzke svetlomety v spojení s masívnou maskou dodávajú autu agresívny dizajn. Ešte väčšou výhrou tohto auta je spojenie prednej časti so zadnou, pretože to vyzerá ako keby bolo jednoliate.

Vision iV

Vision iV

Tradičné spätné zrkadlá nahradia kamery pripomínajúce zraločie plutvy a taktiež niesu žiadne známky po klasických dverových kľučkách.

Vision iV interier

Palubová doska vyzerá, že je zostavená z dvoch línií na ktorých je umiestnená veľká dotyková obrazovka. Nájdeme tu aj priestor pre dva smartfóny, ktoré je možné bezdrôtovo spárovať so systémom.

Palubová doska je už úplne bez fyzických tlačidiel a volant už nezdobí známe logo škody, ale 5 písmen tejto značky.

Vision iV

Vision iV

Zadnú časť auta tiež už nebude zdobiť staro-známe logo Škody ale nápis ŠKODA, ktorý je doladený červeným, výrazným podsvietením.

Celkovo to vyzerá ako vývoj modelu Vision E predstaveného v roku 2017. Technické špecifikácie momentálne nie sú k dispozícii. Vision E však obsahovali dvojité elektromotory s kombinovaným výkonom 306 konských síl, dosahom 500 kilometrov a maximálnou rýchlosťou 180 km / h.

Koncepčný elektromobil Škoda Vision iV zažije svoju svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve, ktorý začína 5. marca. Značka Škody chce do konca roka predstaviť až desať elektrických modelov.


Zdroj: auto.hnonline.sk, www.skoda-auto.com

Autor: Kevin Kavalec

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?