Siemens prichádza s inovatívnymi riešeniami pre energetiku|Prepriemysel.sk

Štyri americké spoločnosti uzavreli memorandum o spolupráci v oblasti energetiky, aby spolu vyvinuli nové technológie na výrobu a uskladňovanie elektrickej energie.

Spoločnosť Siemens Corporate Technology, hlavný partner výskumu z Princetonu v New Jersey podpísala Memorandum o spolupráci (MOS) s tromi ďalšími národnými spoločnosťami, sídliacimi v USA. Americké partnerské spoločnosti, ktoré podpísali memorandum so Siemensom sú zamerané na výskum a vývoj v oblasti energetiky. Kvarteto spoločností sa dohodlo v podpísanom memorande na päť ročnú spoluprácu.

Národné laboratórium pre obnoviteľné zdroje energie v Goldene, Colorado, Národné laboratórium Oak Ridge v Oak Ridge, Tennessee a Národné laboratórium Severozápadného Pacifiku v Richlande vo Washingtone sú trojica spoločností, ktoré avizované memorandum o energetike so Siemens Corporate Technology podpísalo.

Energetika

Energetika

Memorandum vytvorilo rámec pre vedcov výskumu na zdieľanie informácií a zdrojov v oblasti energetiky. Takto môžu všetky zainteresované spoločnosti spolupracovať na technológiách, ktoré pomôžu integrovať inovatívne výkonné elektronické zariadenia do elektrickej siete, vrátane inteligentných meničov pre solárne panely, batérie a elektrické vozidlá, ktoré budú schopné podporovať národný energetický systém.

MOS sa tiež zamerá na realizáciu spoločných vedeckých workshopov, prednášok a sympózií, ako aj na spoločné publikovanie článkov v odborných časopisoch.

Očakáva sa, že potenciálna spolupráca, prinesie skúsenosti spoločnosti Siemens, ktorá bude využívať inovatívne technológie energetických systémov dodávaním technológie SDI (Software Defined Inverter). SDI by bola testovaná a validovaná v špecializovaných sieťových zariadeniach v troch národných laboratóriách.

Táto nová sľubná technológia, akonáhle bude schválená, by mohla byť začlenená do nových technológií na posilnenie a modernizáciu národnej elektrickej siete vrátane mikrogridov a distribuovaných zdrojov energie, ako je skladovanie energie.

“Spoločnosť Siemens sa zaviazala vyvíjať inovatívne technológie, ktoré sú potrebné na to, aby energetická sieť budúcnosti bola odolnejšia, bezpečnejšia a schopná podporovať distribuované a nízkouhlíkové energetické zdroje,” uviedol Ulrich Muenz, vedúci výskumnej skupiny Siemens Corporate Technology. “Spolupráca s Národnými laboratóriami Spojených štátov amerických v oblasti energetiky a spolupráca s národnou energetickou komunitou má zásadný význam pre modernizáciu a posilnenie americkej energetickej infraštruktúry, dodáva Muenz.


ZDROJ: renewableenergyworld.com

OBRÁZKY ZDROJ: siemens.com, siemensgamesa.com

Autor: Katka

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 7
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?