RoBoHon – smart robot pre smart domácnosti

Robot, ktorý dokáže regulovať elektronické zariadenia či spotrebiče v domácnosti a súčasne sa hrať s deťmi? Prečo nie?

Spoločnosť Sharp prišla na trh s novinkou vo forme multifunkčného robota RoBoHon, pričom na komunikáciu s ním Vám úplne stačí bežný smartfón. RoBoHon je vďaka svojej prepojenosti so Sharp zariadeniami ako ušitý do modernej smart domácnosti. Dokáže tieto zariadenia plne ovládať, pričom vďaka veľkému množstvu rôznych aplikácií sa s ním rozhodne nebudú nudiť ani tí najmenší.

Ovládanie robota je založené na aplikácii RoBoHonlink, pričom jediné, čo k jeho ovládaniu potrebujete je už spomínaný smartfón. Robot funguje na základe operačného systému Android 8.1, pričom ponúka 2,6 palcový displej, 8 megapixelový fotoaparát, vnútornú pamäť veľkosti 16 GB, ako aj čipset Qualcomm Snapdragon 430 s 2 GB RAM pamäťou.

robohon

Vďaka možnosti prepojenia robota s diaľkovým hlasovo ovládateľným zariadením Link IoT eRemote mini, sa okrem iného touto cestou otvára aj možnosť regulovania svetiel, televízie, či hudobných prehrávačov.

RoBoHon

Zaujímavosťou, ktorá môže zaujať najmladších členov rodiny je napr. karaoke aplikácia Boku to Uta, ktorá umožňuje spievanie známych hitov spolu s robotom. Nezvyčajnou funkciou určenou pre dospelých je aplikácia týkajúca sa zdravia a zdravej životosprávy.  Vďaka údajom o Vašej výške a váhe Vám robot dokáže zostaviť jedálniček, či ponúknuť vhodné typy cvikov.

RoBoHon

Plánom spoločnosti Sharp je zdokonaliť jazykové schopnosti robota s cieľom tlmočenia jazykov ako  japončina, čínština alebo kórejčina a to na letiskách či v hoteloch. Pre rôzne typy podnikov by bolo možné využíva robota na prezentáciu informácií o ponúkaných produktoch alebo službách.

RoBoHon

Záujemcovia si robota môžu predobjednať za cenu 1630$ a to už od 27. februára. Doba predpokladaného doručenia robota sa odhaduje na niekoľko mesiacov.


Zdroj: sharp.co.uk, engadget.com

Autor: Dominika Ďuricová

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?