Revolučná zmena v modely Ceed, Kia Proceed už spustila svoju výrobu v Kia Motors.

V štvrtok,  sa v Kia Motors, ktorý sa nachádza v Tepličke nad Váhom, spustila výroba revolučného vozidla Kia ProCeed, ktoré nadobudlo zmenu vizáže medzi jeho bratmi. ProCeed bolo prvý krát verejne prezentované v Paríži. Zakúpenie prvých modelov však bude možné až v roku 2019.

Kia Motors v Tepličke nad Váhom je prvý výrobný závod v Európe od spoločnosti Kia. Dnes sa v tomto závode spustila výroba už tretej generácie Kia ProCeed, ktorá bude v ponuke v modeloch GT a GT Line. Spustenia výroby, ktoré sa uskutočnilo ráno o 6:00 sa zúčastnil aj Prezident a výkonný riaditeľ Kia Motors Slovakia, Dae-Sik Kim, ktorý okomentoval nový model:  „Spustenie výroby modelu Kia ProCeed je pre nás úspešným zavŕšením tohtoročného snaženia. V tomto roku sme postupne začali sériovú výrobu päťdverovej a kombi verzie modelového radu Ceed, ako aj produktovo vylepšeného modelu Sportage.“ 

Prípravy na sériovú výrobu modelu ProCeed sa začali už na konci minulého roka a to úpravou a nastavením technológií výrobných liniek, vyjadril sa vedúci výroby v Kia Motors Slovakia Roman Kraľovanský.

„Dnešnému úspešnému spusteniu výroby predchádzalo zaškolenie a tréning výrobných operátorov vo výskumno-vývojovom centre v Kórei, ako aj priamo v našom závode. Nový typ karosérie shooting brake priniesol z pohľadu výroby viacero výziev, ktoré sa nám podarilo úspešne zvládnuť. Vďaka tomu sme nadobudli množstvo nových a cenných skúseností,“ povedal Kraľovanský.

Kia ProCeed prichádza s netradičným shooting break, po svojich predchodcoch hatchback a kombi Ceed. Hovorca automobilky Jozef Bačé sa vyjadril: „V dvoch generáciách sme pre zákazníkov vyrobili viac ako 190 000 kusov. Nový model navrhli v európskom dizajnovom centre vo Frankfurte nad Mohanom, pod dohľadom hlavného dizajnéra spoločnosti Kia Motors Europe Gregory Guillaumea a pod vedením prezidenta dizajnu a hlavného dizajnéra spoločnosti Petra Schreyera,“

Nový model, Kia ProCeed bude v dvoch modeloch GT a GT Line. Pre modely GT Line budú k dispozícii tri motory vrátane 1,0-litrového motora T-GDi s výkonom 120 koní a krútiacim momentom 172 Nm. Najvýkonnejším agregátom pre modely GT Line je nový 1,4-litrový motor T-GDi, ktorý dosahuje výkon 140 koní. Revolučnou novinkou je aj nový úsporný 1,6-litrový vznetový motor CRDi s označením Smartstream.

Motor s výkonom 136 koní v modeloch Ceed a ProCeed je prvý vznetový motor Smartstream od spoločnosti Kia, a zároveň najekologickejší vznetový motor, aký automobilka v súčasnosti ponúka. ProCeed GT bude poháňať rovnaký 1,6-litrový motor T-GDi, ako používa nový Ceed GT. Ide o najsilnejší motor v ponuke s výkonom 204 koní a krútiacim momentom 265 Nm. V nových modeloch ProCeed GT a Ceed GT sa zároveň po prvýkrát predstaví sedemstupňová dvojspojková prevodovka automobilky Kia. Oboznámil nás Bačé.


Tlačová správa spoločnosti Kia Motors Slovakia pre redakciu PrePriemysel.sk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?