Revolučná 3D tlačiareň z Izraela

Izraelská spoločnosť XJet predstavila na veľtrhu RAPID 2016 v Orlande v máji 2016 úplne nový a prelomový model 3D tlačiarne, ktorá využíva unikátnu metódu tzv. „nano jetting“ (priama tlač nanočastíc) a stala sa prvou spoločnosťou ktorá používa 3D tlač kovov s veľmi vysokou presnosťou a vysokou kvalitou povrchu, rádovo lepšou ako doposiaľ konkurencia.

„Tlač nanočastíc je dôsledok mnohoročného vývoja v našich laboratóriách, ktoré sú na špičkovej úrovni a zamestnávajú mnoho kapacít z odboru.“ Povedal Hanah Gothait, generálny riaditeľ a zakladateľ XJetu. „Výsadou našej spoločnosti je aj to, že vlastníme už vyše 50 registrovaných patentov. Tlač nanočastíc prekonala mnoho prekážok a výziev, ktorým aditívna technológia doposiaľ čelila a my sme veľmi hrdí na výsledok.“

„Sme veľmi nadšení, že môžeme na trh priniesť túto technológiu, ktorá zaplnila medzeru na trhu. Jedná sa o technológiu schopnú tlačiť komplexné kovové výrobky s veľmi jemnými detailmi a vysokou metalografickou kvalitou.“ Povedal Dror Danai, vedúci oddelenia predaja XJetu.

Technológia „NanoParticle Jetting™“ (tlač nanočastíc) produkuje veľmi tenké vrstvy kvapiek, ktoré obsahujú kovové nanočastice alebo podporné nanočastice. Táto zmes je následne privedená na vstavanú posuvnú dosku. Táto metóda je univerzálna a rýchla.

Náplne sú dodávané v kazetových zásobníkoch na spôsob atramentovej tlačiarne, ale samozrejme vo väčšom. Výhoda je, že stav náplne je neustále monitorovaný a výmena je rýchla a jednoduchá.

Pri samotnej tlači vzniká vysoká teplota, že podporná kvapalina sa vyparí a nanočastice kovu sa roztavia a zlejú.
Doposiaľ odvetvie aditívnej technológie zápasilo s mnohými problémami, ktoré sa XJetu podarilo vyriešiť a spomenieme 3 z nich:

1. Presnosť – veľkosť nanočastíc umožňuje tlačiť ultra-tenké vrstvy a tým sú dosahované veľmi presné povrchy s jemnými detailmi. Súčasne XJet umožňuje tlačiť aj tenké steny.

2. Disperzia – injekčné hlavy systém XJetu umožňujú uvoľniť jemné kvapky nanočastíc a dosiahnuť rovnomerné vrstvy na povchu.

3. Univerzálnosť – podporné materiály, ktoré sú rôzne v závislosti od tlačeného materiálu, môžu byť ľahko odstránené a umožňujú aby bol vytlačený takmer akýkoľvek geometrický 3D model.

XJet teda v skratke prináša patentovanú technológiu tlače nanočasticami, ktorou je možné dosiahnuť bezkonkurenčnú presnosť a kvalitu povrchu za veľmi krátky čas.

XJet je zatiaľ v Európe novinkou, ale čoskoro ho budete môcť zakúpiť aj prostredníctvom spoločnosti Tecnotrade.

Zdroj: xjet3D.com; titulný obrázok Youtube

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?