RECENZIA: Tlačiareň HP PageWide Pro 452dw

V čom je lepšia táto nová atramentová technológia tlače?

Od vybalenia z krabice do prvého výtlačku necelých 30 minút. Veľmi intuitívne menu a inštalácia. Rýchla a tichá tlač s Wi-Fi prenosom dát. To sú naše prvé dojmy z testovania tlačiarne HP PageWide Pro 452dw, ktorá prišla s novou technológiou tlače atramentu.

Kvalita farebnej tlače mierne zaostáva za čierno-bielou tlačou, ktorá je veľmi ostrá s výborným kontrastom. Vzhľadom však na skutočnosť, že 1 farebnú A4 vytlačí priemerne za 1 a pol sekundy, kvalita je obdivuhodná. Táto technológia využíva síce atrament, na rozdiel však od pôvodných atramentových tlačiarní sa táto nemusí zahrievať, tlačíte preto prakticky okamžite po zapnutí tlačiarne.

Tlačová hlava sa nemusí pohybovať zo strany na stranu, ale tlačí po celej šírke papiera s využítím 40-tisíc miniatúrnych trysiek. Celé balenie má hmotnosť okolo 20 kg a tlačiareň už takmer bola pripravená na tlačenie v stave ako sme ju v redakcii dostali. Bolo potrebné už len nainštalovať ovládače a prepojiť tlačiareň s počítačom (smartfónom alebo tabletom) jednou z nasledujúcich možností:

• USB káblom
• Sieťovým káblom
• Wi-Fi

My sme sa prevažne zamerali na pripojenie prostredníctvom Wi-Fi. Výhoda je, že tlačiareň môžete mať kdekoľvek v dosahu Wi-Fi a môžete sa pripojiť až z piatich zariadení súčasne. Nevýhoda, že ak ste cez Wi-Fi pripojení na internet, potrebujete dočasne prepnúť sieť, takže strácate pripojenie na internet.

Tlačiareň disponuje vstavaným ovládacím panelom s veľmi intuitívnym ovládaním. V ľahkosti bez návodov sme boli schopní v redakcii tlačiareň okamžite ovládať. Výhoda je, že menu je takisto aj v slovenskom jazyku.


Čo by sme pripísali do nedostatkov je absencia tlače formátu A3 (a väčších) a možnosti skenovania dokumentov. Preto treba zvážiť, či napriek týmto obmedzeniam, bude tlačiareň vhodná aj pre Vaše požiadavky. Na druhej strane je však rozmerovo menšia a vhodná aj na stôl do kancelárie.

Krátke produktové video:

Nášmu testu sa nevyhli ani farebné vizitky na špeciálny vizitkový papier. Toto bolo realizované cez špeciálny bočný zásobník tlačiarne. Škoda, že výsledok nebol taký presvedčivý, vizitky teda budeme tlačiť v špecializovaných centrách. Evidentne v tomto má stále náskok laserová tlačiareň. Všimli sme si, že tlač atramentom je do väčšej miery matná tlač, čo nie je vždy preferovaná možnosť, ako aj v prípade vizitiek.

Tlačiareň je však energeticky a spotrebou atramentu mimoriadne úsporná, za čo môže vďačiť technológií HP PageWide, o ktorej si môžete pozrieť krátke video tu:

Tlačiareň disponuje inteligentným softvérom, pri ktorom už nemusíte mať strach, že Vám atramentové náplne vyschnú. Systém sleduje dlhšiu neaktivitu tlačiarne a sám z tohto dôvodu vytlačí v prednastavenom intervale 1 dokument.

Výdrž kazety na čierny atrament je podľa výrobcu okolo 3000 strán na 1 kazetu, čo v prepočte vychádza okolo 2,7 centu za vytlačený čierno-biely dokument. Pre farebnú tlač sú potrebné 3 kazety (azúrová, purpurová, žltá), pričom výrobca uvádza kombinovanú výdrž okolo 1500 strán, to je v prepočte 17 centov za vytlačený farebný dokument.

Záverečné zhodnotenie:

Tlačiareň HP PageWide Pro 452dw je aj napriek drobným nedostatkom, ktoré sú spojené s atramentovou technológiou tlače a absenciou skenovania a tlače väčších formátov, jednou z najmodernejších a najúspornejších tlačiarní tohto typu na trhu. A to čo sa týka rýchlosti tlače, možnosti pripojenia z rôznych zariadení a úspory atramentu. Myslíme, že je vhodná do stredne veľkých kancelárskych priestorov, kde sa tlačia stovky až tisíce dokumentov denne a vyžaduje sa rýchlosť tlače a úspora nákladov za výtlačok. Pri veľkom množstve vytlačených dokumentov, sa Vám investícia do tlačiarne určite vráti.

Ak Vás táto tlačiareň zaujala, viac technických informácií nájdete na nasledovnom odkaze, kde si ju môžete aj zakúpiť: http://www.hpobchod.sk/productOpt.asp?konfId=D3Q16B

Zdroj: Recenziu napísala redakcia Prepriemysel v rámci zapožičania tlačiarne od spoločnosti HP Inc. s.r.o..
Fotografie: silicon.it, silicon.es, youtube.com, itpro.co.uk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?