Podpora obnoviteľnej energie (REPP) v Afrike od Spojeného královstva

Slovenská spoločnosť VOLTIA zaoberajúca sa výrobou elektromobilov v kategórii ľahkých úžitkových vozidiel, v decembri 2018 oslávila 150-ty vyrobený elektromobil a prijala objednávky na niekoľko ďalších stoviek kusov.

Spoločnosť VOLTIA v roku 2017 vyvinula a certifikovala prvý prototyp ľahkého úžitkového elektromobilu pod názvom VOLTIA. Po uvedení na trh vozidlo vyvolalo veľký záujem u európskych kuriérskych spoločností. Vzhľadom na svoje parametre sa zaradilo na prvé miesto medzi najefektívnejšie a cenovo najdostupnejšie elektromobily vo svojej kategórii.

Jedná sa o významný krok k prechodu z naftových dodávok na elektrické a to nielen pre spoločnosť VOLTIA, ale aj pre európske veľkomestá. Tie v súčasnosti vyžadujú, aby kuriérske spoločnosti so svojimi rýchlo narastajúcimi potrebami v segmente logistiky tzv. „Last mile delivery“, nezvyšovali ekologické zaťaženie v obytných zónach a centrách. Tu sa elektromobil VOLTIA ukázal ako ideálne riešenie.

Značku VOLTIA stretnete na cestách už v 10 krajinách Európy, v mestách ako Londýn, Paríž, Nice, Marseille, Dortmund, Kyjev, Tallinn, ale aj v českej Ostrave či doma v Bratislave. Medzi významných zákazníkov patria spoločnosti Direct Parcel Distribution (DPD), francúzsky Chronopost (skupina LaPoste France), Menzies Distribution UK, DHL či Slovenská Pošta.

 

„Vyrobenie nášho 150-tého vozidla je pre nás skutočným míľnikom, avšak toto je len začiatok. Už teraz evidujeme objednávku na ďalších 300 vozidiel a rokujeme o dodaní ďalších stoviek kusov. Sme veľmi hrdí, že naše vozidlá sa v metropolách západnej Európy spolupodieľajú na rýchlom, ale najmä aj udržateľnom rozvoji práve bezemisnej dopravy,“ povedal Juraj Ulehla, spoluzakladateľ spoločnosti VOLTIA.

 

Narastajúci dopyt a zvýšené nároky na kapacitu výroby vyústili do spolupráce so spoločnosťou HOLLEN, s. r. o., ktorá zabezpečuje konečnú montáž. Firma HOLLEN má zastúpenie v štyroch európskych krajinách a je renomovaným poskytovateľom služieb v oblasti kontroly kvality subdodávateľov Tier-1 a Tier-2 pre OEM výrobcov v automobilovom priemysle.

Prvých 150 kusov elektrických vozidiel Voltia|Prepriemysel.sk

Odovzdávanie 150-tého kusu elektromobilu VOLTIA

„Spolupracujeme s poprednými automobilovými spoločnosťami v strednej Európe a sme radi, že môžeme aplikovať naše zručnosti aj pri spolupráci s firmou VOLTIA na výrobe elektrických vozidiel. V prípade potreby, sme od roku 2019 schopní vyrobiť až 1500 dodávok ročne, aby sme uspokojili dopyt po elektrických elektromobiloch v segmente ľahkých úžitkových vozidiel.” povedal Tomáš Osuský, CEO spoločnosti HOLLEN.

 

O Elektromobile VOLTIA:

Dodávkový elektromobil VOLTIA je postavený na báze Nissan eNV200 a svojimi parametrami plne vyhovuje dnešným potrebám mestského doručovania balíkových zásielok pre rôzne typy kuriérskych spoločností. Pri svojej kompaktnej veľkosti disponuje v porovnaní s ostatnými elektromobilmi vo svojej kategórii až dvojnásobným objemom nákladného priestoru a to 8 m3, 580 kg užitočnej nosnosti a dojazdom až 200 km na jedno nabitie batérie.

Prvých 150 kusov elektrických vozidiel Voltia|Prepriemysel.sk

Elektromobily VOLTIA v montážnej hale spoločnosti HOLLEN, s. r. o.

O spoločnosti VOLTIA:

VOLTIA, a. s., je súčasťou skupiny inovatívnych technologických firiem zaoberajúcich sa ekologickými riešeniami, so silným zameraním na životné prostredie a podporu inovatívnych nápadov. Poskytuje firmám s naftovými flotilami možnosť plynulo prejsť na elektrickú alternatívu.

Prvých 150 kusov elektrických vozidiel Voltia|Prepriemysel.sk

Elektromobily VOLTIA pripravené na expedovanie

O spoločnosti HOLLEN:

Spoločnosť HOLLEN, s. r. o., je poskytovateľom služieb v oblasti kontroly kvality v automobilovom priemysle od roku 2001. Zastúpenie má okrem Slovenska v Čechách, Maďarsku a Rusku, pričom zamestnáva takmer 1500 ľudí. Jej hlavnými zákazníkmi sú OEM výrobcovia (VW, Škoda, Audi, Porsche, Kia, Hyundai, PSA) a väčšina výrobcov úrovne Tier-1 a Tier-2 na stredoeurópskom a východoeurópskom trhu.


Tlačová správa spoločnosti Voltia pre redakciu PrePriemysel.sk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?