Producenti technických plynov Linde a Praxair ukončili rokovania o fúzii

Producenti priemyselných plynov, nemecká firma Linde a americká spoločnosť Praxair, ukončili rokovania o fúzii. V prípade jej uskutočnenia by vznikol najväčší producent technických plynov na svete s hodnotou viac než 60 miliárd USD (53,25 miliardy eur). Oznámenie viedlo k prudkému poklesu ceny akcií nemeckej spoločnosti. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Firmy oznámili začatie predbežných rozhovorov v polovici augusta. Dnes však v Mníchove sídliaca Linde uviedla, že „aj keď strategické dôvody fúzie sa v princípe potvrdili, diskusie o podrobnostiach, najmä o aspektoch riadenia, neviedli k vzájomnému porozumeniu“.

Americká Praxair, ktorá má sídlo v Danbury (Connecticut), vydala iba krátke vyhlásenie, v ktorom potvrdila, že „predbežné rokovania s Linde v súvislosti s plánovanou fúziou boli ukončené“. V reakcii na tieto informácie klesla cena akcií Linde vo Frankfurte nad Mohanom o 8 % pod 137 eur/akcia.

Spoločnosti patria k najväčším producentom technických plynov na svete. Ich výrobky sa využívajú vo viacerých sektoroch, napríklad v chemickom sektore, v oblasti spracovania potravín či v ropnom a plynárenskom priemysle.

tasr-12-09-2016-1Zdroj: TASR

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

[printfriendly]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?