Prečo si Amazon ešte nezarezervoval Tesla Semi?

Amazon je logistická spoločnosť rovnako, ako je e-shop. Keď si objednáte balík, potrebuje sa dostať od skladu spoločnosti až po vaše dvere.

Na rozdiel od populárnej domnienke, že sa to deje to pomocou kúziel, nie je tomu tak. Amazon sa spolieha na mimoriadne komplexnú sieť nákladiakov, lietadiel, vlakov a lodí, aby dostal svoje balíky ku zákazníkom.

Dominancia spoločnosti v e-commerce ho rýchlo urobila jedným z najväčších zákazníkov pre UPS, FedEx, ako aj USPS. V skutočnosti je preprava Amazonu taká široká, že nedávno začal nakupovať lietadlá s prívesmi, aby posilnil svoje logistické schopnosti.

S toľkými skúsenosťami s dodávaním v celosvetovej sieti a so strategicky umiestnenými skladmi sa pošuškáva, že Amazon sám vstupuje do odvetvia doručovania. Začiatkom tohto roka Wall Street Journal prišiel so správou, že Amazon pracuje na služby nazývanej „Shipping with Amazon“, čo sa v preklade dá preložiť Doprava s Amazonom. Týmto by konkuroval spoločnostiam ako FedEx alebo UPS. Má údajne začať v Los Angeles a odtiaľ sa rýchlo rozšíriť inam. Je jasné, že Amazon smeruje do doručovacieho biznisu už nejaký ten čas.

Všetci ostatní to robia

Takmer každá z najväčších doručovacích a prepravných spoločností uskutočnila objednávku Tesla Semi. FedEx, UPS, DLH a Ryder uskutočnili rezerváciu a vyzerá to tak, že sú nadšení príležitosťou pracovať s Teslou.

AmazonSpoločnosti, ktoré si objednali Tesla Semi spolu s ich počtom
zdroj fotografie: cleantechnica.com

Okrem toho, že je nákladiak lepšou alternatívou pre životné prostredie ako spalovače diesela, Tesla Semi môže reprezentovať významné ekonomické výhody.

DHL, ktoré získalo prototyp, dokonca naznačuje, že Tesla Semi môže spoločnosti zachrániť tisíce dolárov. Tieto úspory pochádzajú z lacnejšieho dopĺňania paliva a nižších nákladov na údržbu.

Pokiaľ sú tieto prepočty preukázané, Tesla môže ponúkať lacnejšie a ekologickejšie riešenie pre odvetvie logistiky.

Kde je teda Amazon?

Keď už toľko konkurentov nakupuje u Tesly, môže vás zaujímať, čo bude ďalší krok Amazonu. Rezervovali si Teslu Semi tajne? Plánujú si vybudovať vlastnú doručovaciu službu pomocou dieselových nákladiakov? Budú sa snažiť vybudovať vlastné elektrické nákladiaky?

Nikto nevie. Tak, či tak, spolupráca medzi Amazon a Teslou na letke elektrických nákladiakov je logická. Predsa len, online nakupovania neodchádza a Amazon by pri vytváraní svojej doručovacej infraštruktúry mal mať na mysli udržateľnosť životného prostredia.

Amazonzdroj fotografie: cleantechnica.com


zdroj: cleantechnica.com, zdroj titulnej fotografie: wikimedia.org

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?